Наука гри

Це не просто розвага — ігри мають фундаментальне значення для розвитку вашої дитини.

ЮНІСЕФ
image
UNICEF
01 Липень 2021

А ви знали, що в перші три роки життя мозок дитини розвивається найбільше? Це чимале зростання! Але в цьому є беззаперечний плюс — один з найкращих способів підтримувати розвиток вашої дитини дуже простий і принесе вам обом задоволення.

На перший погляд, може видатися, що суть ігор — у тому, щоб було весело, та для малюків і дошкільнят це ще далеко не все. Йдеться про навчання та формування важливих життєвих навичок — від розв'язання проблем до висловлення ідей — та зміцнення зв’язків між вами й дитиною. Зрештою — ви перший вчитель і друг своєї дитини! Спільно з LEGO Foundation ми вирішили дослідити ігри з наукової точки зору — як з їхньою допомогою можна допомогти дитині рости й розвиватися.

Будуючи вежу, дитина практикує фізичні навички

Складаючи предмети один на один, дитина вчиться розуміти рух і простір, практикуючи сенсорні навички та моторику й розвиваючи просторове мислення. Цей набір навичок важливий для виховання здорового, активного тіла. Взаємодійте з дитиною: відзначайте, що вона будує, реагуйте звуками й мімікою, а також по черзі додавайте предмети до вежі — перевірте, наскільки високою її можна зробити!

 

За допомогою беззмістовних звуків дитина формує соціальні навички

Малюки природно прагнуть до взаємодії з іншими за допомогою лепету, міміки й жестів. Якщо звертати увагу на дитину, називати те, що вона робить, й реагувати, адаптуючи погляд, голос і рухи, це допомагає будувати й підсилювати нейронні зв'язки в мозку, які відповідають за розвиток комунікативних і соціальних навичок. Така взаємодія також зміцнює зв'язок між вами та вашою дитиною.

 

Ховаючи й шукаючи разом з вами предмети, дитина розвиває когнітивні навички

Робота над складним (але веселим!) завданням, як-от схованки й пошуки різних предметів у будинку, допомагає дитині працювати над концентрацією уваги, розв'язанням проблем і гнучкістю мислення. Дитина вчиться вирішувати складні завдання та будувати ефективні стратегії подолання перешкод. Якщо дитина в якийсь момент починає дратуватися, дайте їй підказку, але дозвольте самостійно знайти рішення.

 

Співаючи й танцюючи, дитина формує емоційні навички

Розуміння й висловлення емоцій та управління ними за допомогою формування самоусвідомлення та вміння не піддаватися на імпульси — надзвичайно важливі аспекти емоційного розвитку й життєвого добробуту вашої дитини. Спів і танці — це чудовий спосіб висловити почуття й розслабитися! Співайте й танцюйте разом — так ви станете ще ближчими одне до одного.

 

Коли дитина малює з уяви, вона розвиває творчий потенціал

Коли малюк сідає й малює щось своє на папері, він так проявляє творчість і перетворює ідеї на реальність. Коли дитина закінчить, попросіть її розповісти про створений світ і ставте запитання про те, що бачите.


Найкраще те, що дітям для гри й навчання не потрібні дорогі іграшки. Насправді у вас, напевно, вдома вже є все, що потрібно для організації веселої й захопливої гри з малюком. А а ми зібрали для вас вправи та ігри на платформі розвитку дошкільнят НУМО.

Гарної вам гри!