Під звуки скрипки і повітряної тривоги випускники станцювали шкільний вальс на залізничному вокзалі Києва

21 Травень 2024
image
UNICEF

Мелодію виконала відома іспанська скрипалька Летісія Морено, яка приїхала з візитом до столиці і як почесний друг ЮНІСЕФ завітала на точку «Спільно».

Тут вона познайомилася з цьогорічними випускниками ірпінського ліцею №3. Їх школа була зруйнована внаслідок обстрілів, але ЮНІСЕФ допоміг відбудувати заклад і школяри змогли повернутися за парти.

«Я приїжджаю до України з концертами вже 15 років. Цього разу ми з ЮНІСЕФ об’єднали зусилля, щоб дати дітям почути музику й у такий спосіб підтримати та надихнути їх», — сказала Летісія Морено.

image
UNICEF

За даними Міністерства освіти і науки України, цього року майже 230 000 дітей у країні закінчують школу. Проте лише 55% з них мали змогу свій останній рік у школі вчитися очно. Серед тих, хто мав можливість повернутися за парти, — учні ірпінського ліцею №3.

Школу, яку було зруйновано на понад 70% унаслідок ракетного удару навесні 2022 року, відбудував ЮНІСЕФ завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу. У вересні 2023 року за парти ліцею повернулися 1700 учнів, зокрема випускники, які станцювали вальс на київському вокзалі.

image
UNICEF

Впродовж 2022—2024 років ЮНІСЕФ відремонтував укриття в 147 школах і дитячих садках по всій Україні.

Нині в Україні понад 900 тисяч дітей навчаються онлайн, що негативно впливає на якість освіти, соціалізацію та розвиток компетентностей. За результатами міжнародного дослідження PISA, українські школярі відстають на 1,5 року від необхідного рівня. ЮНІСЕФ і партнери прагнуть повернути доступ до очних занять для 300 тисяч учнів і дошкільнят до кінця 2024 року шляхом облаштування укриттів у школах і дитячих садках.

UNICEF

Контакти для медіа

ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: kyiv@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.