За тиждень конфлікту в Україні пів мільйона дітей стали біженцями – ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ попереджає, що з посиленням конфлікту в населених пунктах зростають ризики для дітей

04 березня 2022
Ukraine. A girl wrapped in a blanket sits by the road near the Ukraine border.
UNICEF/UN0599229/Moldovan
A girl sits with some luggage by the side of a road near the Ukraine-Romania border.

Конфлікт в Україні, який триває вже другий тиждень, призводить до тяжких наслідків для дітей, заявив сьогодні ЮНІСЕФ.

Мільйони дітей можуть опинитися в зоні насильства, оскільки бойові дії посилюються у великих містах країни та навколо них. Діти перебувають у особливій групі ризику бути пораненими або вбитими, коли зброя та вибухові боєприпаси використовуються в населених районах.

«Використання вибухонебезпечної зброї у містах може швидко перетворити цю кризу на катастрофу для дітей України, – сказала пані Афшан Хан, Регіональна директорка ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії. – Не існує збройних операцій такого масштабу, внаслідок яких не постраждали б діти. Наслідки будуть трагічними».

Із 24 лютого 17 дітей було вбито та 30 поранено. Це тільки ті дані, які Організація Об'єднаних Націй змогла перевірити – справжня кількість жертв серед дітей, ймовірно, набагато вища.

До того ж, конфлікт спричинив масове переміщення населення, що незабаром може стати однією з найбільших криз біженців у Європі з часів Другої світової війни. Пів мільйона дітей уже втекли з України до сусідніх країн, і кількість біженців продовжує зростати.

Сотні будинків були пошкоджені або зруйновані. Є свідчення про те, що школам, дитячим будинкам та медичним центрам завдано серйозних пошкоджень.

Гуманітарні потреби по всій країні зростають із кожною годиною. Сотні тисяч людей залишилися без доступу до безпечної питної води через пошкодження інфраструктури водопостачання, багато людей позбавлені доступу до інших необхідних послуг, зокрема медичних. У країні закінчуються запаси найважливіших лікарських засобів, а також довелося призупинити термінові заходи зі стримування спалаху поліо.

ЮНІСЕФ працює з партнерами, щоб допомогти незахищеним родинам та дітям із доступом до основних послуг, зокрема у сфері медицини, освіти, захисту прав, доступу до води та гігієни.

Окрім цього, ЮНІСЕФ розширює свою діяльність для задоволення найбільш гострих потреб дітей та сімей, які перетинають кордон із сусідніми країнами. Ці зусилля включають створення мережі «Blue Dot» – безпечних просторів уздовж транзитних маршрутів, де діти та матері можуть отримати послуги.

ЮНІСЕФ звертається до донорів із проханням надати 276 мільйонів доларів США для  допомоги дітям в Україні та про потребує додаткового фінансування в розмірі 73 мільйонів доларів США для допомоги дітям у сусідніх країнах.

«ЮНІСЕФ працює на місцях і робить усе можливе для задоволення найбільш нагальних потреб дітей, але насправді єдиним виходом із трагічної ситуації, що склалася в Україні, є припинення конфлікту», – підкреслює пані Хан.

#####

Примітка для редакторів:

Мультимедійні ресурси доступні тут: https://weshare.unicef.org/Package/2AM4080ZGVFH

Дізнатись більше про роботу ЮНІСЕФ в Україні можна тут: www.unicef.org/ukraineconflict.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Additional resources

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.