Створи найбезпечнішу школу мрії в Minecraft!
ЮНІСЕФ оголошує переможця конкурсу зі створення найбезпечнішої школи мрії у Minecraft: Education Edition

ЮНІСЕФ Україна разом із Microsoft Україна та освітнім партнером “Інноваційні освітні рішення” провели конкурс “Створи найбезпечнішу школу мрії у Minecraft!” для українських школярів. Цей конкурс став першим досвідом ЮНІСЕФ у використанні платформи Minecraft: EE у своїх проєктах.
Участь у конкурсі взяли діти віком від 8-13 років. Головним завданням було переосмислити реалії навчального процесу і створити школу мрії, яка буде максимально безпечною в умовах пандемії.
У період з грудня 2020 року по лютий 2021-го ЮНІСЕФ Україна спільно з Microsoft Україна та освітнім партнером “Інноваційні освітні рішення” запустили конкурс “Створи найбезпечнішу школу мрії у Minecraft!” як одну з форм донесення норм превенції COVID-19 до школярів на сході України.
Для проведення конкурсу було створено спеціальний світ Minecraft: Education Edition, де персонажі мають змогу одягнути маску, помити руки з милом та продезінфікувати їх за допомогою антисептика. На початку створеного світу розташовані квест-кімнати, які перевіряють знання школярів щодо норм превенції COVID-19. Відповівши правильно на всі запитання, учасники можуть відкрити двері до наступних етапів конкурсу. Далі учасники потрапляють у місто із будівельним майданчиком, у якому вони можуть розпочати створення свого варіанту школи мрії. Школа має бути максимально безпечною в умовах пандемії COVID-19.
На чолі з учителями школярі зі шкіл Донецької та Луганської областей презентували власні варіанти безпечної школи. Кожна команда відобразила свої знання норм превенції COVID-19 під час «побудови» безпечної школи, створивши її унікальною та реалістичною.
І ось 22 лютого 2021 року ЮНІСЕФ Україна спільно з партнерами обрали переможця конкурсу “Створи найбезпечнішу школу мрії у Minecraft!”.
Школою-переможницею стала Маріупольська ЗОШ №51, яка презентувала проєкт T.R.Y. School!
Команда отримує головний приз — фізично реалізовану 3D-модель безпечної школи мрії, почесну грамоту переможця та участь у програмі з робототехніки та проєктної діяльності — FIRST LEGO League Challenge, задля чого отримає набір із робототехніки LEGO Education SPIKE Prime та комплект завдань до нього. Все це допоможе команді від школи створити, модернізувати та запрограмувати власного робота для виконання спеціальних місій. Результати роботи команда представить на онлайн-турнірі в м. Маріуполі 20 березня 2021 року. Тема турніру в 2021-му — “Твори. Рухайся. Грай”, яка присвячена мотивації до активних дій та руху, перетворенню звичайних місць і речей на ігрові майданчики та/або елементи веселої гри. Команда матиме можливість потрапити до фіналу — Всеукраїнського фестивалю ROBOfirst, який відбудеться навесні в м. Києві, а ЮНІСЕФ Україна відшкодує витрати команди на участь у фестивалі.
З невеликим відривом у першій п’ятірці також опинилися:
– Костянтинівський заклад загальної середньої освіти №1
– Маріупольська Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи №44
– Маріупольський заклад загальної середньої дошкільної освіти № 39 ім. В. Є. Прокопенка.
ЮНІСЕФ вирішив нагородити ці чотири команди, відшкодувавши витрати на участь у конкурсі програми з робототехніки та проєктної діяльності — FIRST LEGO League Challenge, а саме в онлайн-турнірі в м. Маріуполь 20 березня 2021 року. Тож усі школи отримають набори з робототехніки LEGO Education SPIKE Prime та комплекти завдань до них, де є все необхідне для створення та програмування власного робота. Також усіх буде нагороджено онлайн-подякою.
Спеціальною нагородою від освітнього партнера ЮНІСЕФ компанії “Інноваційні освітні рішення” відзначено Добропільський НВК "Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4. Подарунком від компанії “Інноваційні освітні рішення” цій команді став комплект книг з роботи з Minecraft для розвитку, натхнення та створення креативних проєктів.
ЮНІСЕФ Україна дякує всім, хто взяв участь у конкурсі! На знак подяки за ваші креативні ідеї ми надсилаємо онлайн-подяку та даруємо всім іншим командам, які презентували школи своєї мрії, настільну гру “7 планет: збережи чистоту”, щоб цікаво та весело проводити час разом!
Правила конкурсу
ЮНІСЕФ Україна разом з Microsoft Україна та освітнім партнером “Інноваційні освітні рішення” запустили конкурс для шкіл Донецької та Луганської областей, який дозволяє дітям віком 8-13 років переосмислити нинішні реалії навчального процесу та реалізувати найбезпечнішу школу мрії в часи пандемії. Основні умови – створена школа має бути максимально безпечною, відповідати умовам превенції поширення вірусу та бути реалістичною.
Тож ЮНІСЕФ Україна ініціювали розробку світу на платформі Minecraft: Education Edition, в якому діти на чолі з учителем відтворять безпечну для себе школу. Школа має бути наскільки креативною, настільки ж безпечною.
Ми виділили 8 обов’язкових правил під час пандемії, які командам необхідно було врахувати при відтворенні безпечної школи. Також потрібно ознайомитись із повним списком норм превенціїї і відтворити будь-які з них додатково.
- вимірювання температури на вході в учбовий заклад;
- місце в закладі, куди можна звернутись у разі виникнення симптомів (температура, запаморочення, біль у горлі, кашель, ломота в м’язах тощо);
- контроль за використання антисептиків для дезінфекції рук та тривалістю миття рук (протягом 20 секунд);
- контроль за збереженням дистанції 2 м між усіма відвідувачами;
- контроль за провітрюванням і чистотою приміщень;
- контроль за частотою зміни маски (кожні 3 години, викидаючи використану маску в смітник);
- інфраструктура для організації змішаного та дистанційного навчання;
- заохочення займатись спортом та споживати здорову їжу.
Участь у конкурсі брали школи із східних регіонів України, а саме Донецької і Луганської областей.Для подання заявки необхідно сформувати команду від 3 до 15 учасників, визначити відповідальних за команду 1-2 вчителів та разом із ними заповнити ось цю гугл-форму у період з 18 грудня 2020 року по 04 січня 2021 року.
Етапи конкурсу
1. Подача заявок на участь у конкурсі (18 грудня 2020 року - 04 січня 2021, до 23:59)
2. Проведення вебінарів від Microsoft для вчителів-модераторів зареєстрованих команд (4-15 січня 2021 року).
3. Підготовчі сесії для учнів від їхніх вчителів-модераторів (11-15 січня 2021 року).
4. Створення безпечних шкіл мрії, підготовка та подача проектів у форматі відео-презентацій (11 січня - 8 лютого 2021 року).
! Ми розуміємо, що у зв’язку з локдауном в Україні могли виникнути деякі складнощі в організації роботи команди, тому ми продовжуємо термін прийняття презентацій до 8-го лютого 23:59 включно. Надзвичайно вражені вашими ідеями та чекаємо нових!
5. Визначення школи переможця (09 - 22 лютого 2021 року).
Оцінювати роботи будуть представники Microsoft та ЮНІСЕФ.
Таким чином для участі потрібно заповнити заявку, створити свою безпечну школу, підготувати презентацію про неї і відправити все до 8 лютого 2021 року, до 23:59 включно. Організатори лишають за собою право не розглядати роботи, які прийшли після вказаного часу.
Відео-презентація школи має бути записана і збережена у форматі MOV чи MP4 та завантажена у відкритому доступі на будь-який із доступних файлообмінників (wetransfer, dropbox, drive, dropmefiles тощо). Тривалість відео-презентації – не більше 10 хв.
Посилання на відео, а також супровідний лист, в якому зазначено номер школи, ПІБ відповідального за команду вчителя/вчителів, контактний номер телефону, а також ПІБ усіх учасників та додаткова інформація, яка може сприяти розумінню журі, мають бути надіслані на електронну адресу unicef.safeschool@gmail.com з темою листа “UNICEF_Microsoft_Безпечна школа мрії в Minecraft”.
Критерії оцінювання побудованих шкіл віддзеркалюють основні норми превенції і правила безпечного етикету 2020/21.
Призи для переможців
Головний приз – фізично реалізована 3D-модель безпечної школи мрії та почесна грамота переможця конкурсу, які будуть передані команді-переможцю.
Окрім 3D-моделі школи, команда-переможець отримає можливість взяти участь у міжнародній програмі по робототехніці FIRST LEGO League. Діти зможуть створити свій проєкт, робота та запрограмувати його на виконання місій. Результати роботи команда представить на онлайн-турнірі в м. Маріуполі 20 березня 2021.
Тема турніру цього року — “Твори. Рухайся. Грай”, яка присвячена мотивації до активних дій та руху, перетворенню звичайних місць і речей на ігрові майданчики та елементи веселої гри. Завданням сезону є удосконалити або ж використати незвичним способом звичайні предмети, надихаючись як веселими руховими, так і спортивними іграми. Для участі в турнірі ЮНІСЕФ Україна подарує команді-учаснику набір робототехніки SPIKE Prime та комплект завдань, де є все необхідне для створення, модернізації та програмування робота LEGO Education.
Майже половина команд-учасників Маріупольського турніру FIRST LEGO League матиме змогу потрапити на фінал Всеукраїнського фестивалю ROBOfirst, який відбудеться навесні в м.Києві. Тож якщо вашій команді-переможцю вдасться пройти у фінал, ЮНІСЕФ Україна покриє витрати на участь у фінальному відборі в Києві‘.
Критерії оцінювання конкурсу
Сконструйовані командами безпечні школи оцінюватимуться за бальною системою. За кожний пункт можна отримати від 0 до 5 балів. Безпечна школа оцінюватиметься одночасно всіма членами журі із подальшим виведенням середнього арифметичного за кожний пункт. Всього можна отримати 50 балів.
- Створений заклад є школою та містить не менше 5 навчальних приміщень (навчальні класи, інформаційні куточки тощо).
- У безпечній школі передбачено одне чи більше приміщень для занять спортом
- Безпечна школа обладнана від 3 зон для дозвілля та відпочинку між уроками.
- Безпечна школа має приміщення, де учні можуть як перекусити, так і мати повноцінну страву протягом дня.
- У відтвореній безпечній школі обов’язково дотримано превентивні норми:
- вимірювання температури на вході в учбовий заклад;
- місце в закладі, куди можна звернутись у разі виникнення симптомів (температура, запаморочення, біль у горлі, кашель, ломота в м’язах тощо);
- контроль за використання антисептиків для дезінфекції рук та тривалістю миття рук (протягом 20 секунд);
- контроль за збереженням дистанції 2 м між усіма відвідувачами
- контроль за провітрюванням та чистою в приміщеннях (провітрювання, прибирання і т.д.);
- контроль за частотою зміни маски (кожні 3 години, викидаючи використану маску в смітник);
- інфраструктура для організації змішаного та дистанційного навчання;
- заохочення займатись спортом та споживати здорову їжу.
- До відтворення безпечної школи долучився кожен член команди, що має бути чітко відображено та продемонстровано у відео-презентації, тобто робота над школою відбувалася командно, задачі розподілялися між усіма учасниками.
- Відео-презентація збережена у коректному форматі та триває не більше 10 хв. Вона повністю демонструє придуману школу. Обрані рішення та використання матеріалів обґрунтовані. Всі члени команди були залучені в процесі відтворення безпечної школи.
- Безпечна школа є реалістичною, обрані рішення можна реалізувати за допомогою наявних сучасних технологій.
- Під час створення безпечної школи застосовано креативний підхід, використані нестандартні рішення, інноваційні ідеї.
- Супровідний лист надіслано з вірно вказаною темою. Лист містить посилання на файлообмінник із відео-презентацією, номер школи, ПІБ відповідального вчителя/вчителів, ПІБ всіх учасників команди.
З будь-яких питань можна звертатися за адресою unicef.safeschool@gmail.com.
Умови проведення конкурсу
Виконання завдання здійснюється у спеціально створеному світі Minecraft: Education Edition. Інструкція щодо його завантаження та використання міститиметься в вебінарах від Microsoft для вчителів-модераторів зареєстрованих команд. Вебінари проводитимуться з 4-15 січня 2021 року.
- Подача робіт розпочинається з 11 січня 2021 року.
- Свій варіант безпечної школи можна відправити до 8 лютого 2021 року, до 23:59 включно.
Для подання заявки необхідно заповнити гугл-форму.
- Участь можуть брати діти віком 8-13 років. Мінімальна кількість гравців у команді 3, максимальна – 15.
- Участь у конкурсі можуть взяти школи із східних регіонів України, а саме Донецької і Луганської областей.
- Відтворити безпечну школу можна лише використовуючи платформу Minecraft: Education Edition. Для участі потрібно мати комп'ютери чи ноутбуки з OC Windows 10 / MacOs X чи IOS чи Chromebook, на які можна встановити додаток Minecraft: Education Edition Операційні системи Windows 7 та Android не підходять. Завантажити та встановити програму можна тут.
Для комфортної роботи пристрою бажано підключатися до мережі Інтернет мережевим кабелем, а швидкість мережі Інтернет має бути не менше ніж 20 мБ/с. Перевірити швидкість можна тут: https://www.speedtest.net/
В разі віддаленої роботи над проєктом учитель/ка може налаштувати свій пристрій для командної роботи. Інструкція для налаштування тут: https://sway.office.com/zFIdVCfHb9A6at6P
Технічні інструкції щодо встановлення та використання версії Minecraft: Education Edition будуть надані під час тренінгових вебінарів для вчителів-модераторів команд з 4 по 15 січня 2020 року.
- Протягом трьох тижнів, з 11 січня по 08 лютого 2021, команди можуть проявити свою фантазію і нестандартне мислення, придумавши та відтворивши безпечну школу мрії.
- Відео-презентація безпечної школи має бути записана і збережена у форматі MOV, MP4 та завантажена у відкритому доступі на будь-який із доступних файлообмінників (wetransfer, dropbox, drive, dropmefiles тощо).
- Тривалість відео-презентації має бути не більше 10 хв.
- До 8 лютого 2021 року команди можуть подати свої відео-презентації за електронною адресою unicef.safeschool@gmail.com. Лист-заявка має обов’язково містити: тему листа “UNICEF_Microsoft_Безпечна школа мрії в Minecraft”, посилання на відео, номер школи, ПІБ відповідального за команду вчителя/вчителів та його контакти, а також ПІБ усіх учасників. Додаткова інформація, що сприятиме розумінню журі вітається, втім не є обов’язковою.
- Результати конкурсу будуть опубліковані не пізніше 22 лютого 2021 року. Переможці будуть оголошені на сайті ЮНІСЕФ Україна.
- Команда переможців отримає приз – фізичну 3D-модель безпечної школи мрії та почесну грамоту переможця конкурсу, які будуть передані навчальному закладу.