Youth initiatives against coronavirus

How youth in local communities help to defeat coronavirus and address the consequences of the virus

UNICEF
10 April 2020

Якщо хочеш з користю для себе й інших проводити час - ніякий карантин не стане на заваді. Активна молодь з різних куточків України доводить, що корисним можна бути навіть онлайн, не наражаючи на небезпеку себе та інших. Ми зібрали цікаві молодіжні ініціативи, які запустили громади-учасниці проекту ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей та молоді”. 

 

1. Ідеї допомоги старшим

Як залучити молодь до допомоги старшим? Ось вам приклад від МолоДвіж Центру у Львові, який запустив флешмоб  #GrandCall. Челендж закликає молодь телефоном інформувати своїх дідусів і бабусь про умови карантину та про те, як захиститись від вірусу. Логіка челенджу наступна: дзвонити до бабусь/дідусів, заспокоювати їх, агітувати залишатись вдома, а також за потреби привозити продукти та залишати їх на порозі. Учасники челенджу обов’язково мають зробити скрін дзвінка, запостити разом із власним фото  і затегати трьох друзів, щоб ініціатива продовжувалась.

 

2. Як допомагати іншим вразливим категоріям

Доставку пакунків із продуктами, ліками та засобами гігієни організували молодіжні ради (дорадчі молодіжні ради, які виникли при міських радах завдяки ініціативі “Громада, дружня до дітей та молоді”) в Бахмуті, Львові, Одесі, Харкові і Рогатині. Волонтери здійснюють адресну доставку найбільш необхідного для людей похилого віку, малозабезпечених та багатодітних сімей, родин, які виховують дітей з інвалідністю, а також тим, хто залишився без роботи через карантин. 

3. Аби молодь не нудьгувала 

А в Умані і Вінниці запустили онлайн-марафони для молоді. Щодня в Інстаграм викладають нове завдання: викладати в мережу відео свого спортивного тренування, приготування здорової їжі, сформувати підбірку надихаючих фільмів чи книг. В Умані організатори ще й подбали про матеріальну мотивацію для молоді: завдяки участі місцевого бізнесу у марафоні, з’явились призи на кожен день. 

 

А в Новоукраїнці запустили онлайн майстер-класи від керівників місцевих гуртків. 

Все, що треба, аби здобути нове вміння - долучитись у відкриту групу Viber. Там майстри розміщують авторські відео майстер-класи, пропонують глядачам виконати завдання вдома і допомагають із його виконанням. Ресурс здобув популярність серед батьків, які ламають голови, чим зайняти дитину під час карантину. А організатори відзначають додатковий плюс - кажуть, що рукоділля значно знижує тривожність у дітей.

У Львові MoloDvizh центр перевів свою діяльність в онлайн режим. Було проведено вже більше 30 вебінарів, спікерами на яких виступають самі молоді активісти. В онлайн режимі заходи центру відвідало вже близько 1000 осіб.

4. Ідеї інформування

У Харкові молодь підготувала низку відео інформаторів:  про зміни руху транспорту та де його моніторити, про послуги, які можна отримати в місті онлайн під час карантину,  про правила безпечного перебування вдома, про безконтактну доставку товарів, а також про те, як проводити час із користю. 

https://www.facebook.com/reformkharkiv/posts/552706192029344

 

5. Допомога лікарням

У Вінницькому обласному молодіжному центрі Квадрат молодь облаштувала виробництво захисних щитків для лікарів. Їх друкують на 3D принтері та розвозять у лікарні, які цього потребують. На офіційній сторінці центру у Фейсбук ініціатори щедро діляться інформацією про моделі щитків та детальними поясненнями, з яких матеріалів, як і скільки часу друкується захист для лікарів.