Гендерна компетентність

Розвиток знань, навичок і поглядів фахівців і фахівчинь, необхідних для успішної професійної діяльності, яка сприяє гендерній рівності

image
UNICEF

Опис

Гендерна політика ЮНІСЕФ (2021-2030), Гендерний план дій (2022-2025) та Основні зобов'язання для дітей у гуманітарній діяльності підкреслюють важливість просування гендерної рівності в усьому світі та визнають невід'ємну роль, яку відіграють фахівці і фахівчині, що працюють з дітьми та їхніми родинами, у трансформації дискримінаціних гендерних ролей та практик.

Фахівці і фахівчині, які надають основні послуги постраждалому населенню, повинні володіти унікальним набором навичок і компетенцій, щоб відповідти потребам різних груп населення в гуманітарній діяльності. Гендерна компетентність має важливе значення для створення та надання послуг для постраждалих, з фокусом на потреби жінок і дівчат, а також для забезпечення стійких трансформаційних змін для населення. Гендерна компетентність вимагає застосування відповідних знань, навичок та поглядів у повсякденній роботі та взаємодії, щоб спілкуватися та ставитися до людей з повагою та сприяти більшій рівноправності для жінок, чоловіків, дівчат та хлопців, незалежно від віку, статусу стосунків чи інших факторів.

ЮНІСЕФ в Україні спільно з Центром гендерної культури розробили пакет матеріалів з гендерної компетентності для різних категорій фахівців і фахівчинь, які працюють з дітьми та їхніми родинами, щоб підтримати розвиток їхніх знань, навичок та поглядів, необхідних для успішної професійної діяльності, що сприяє гендерній рівності. 

Автор: ЮНІСЕФ 

Дата публікації: cічень 2024

Мова: українська