Залучення громади та інформування про ризики під час пандемії

Практичні поради із залучення підлітків та молоді у реагування на пандемію COVID-19

Опис документу

Поширення COVID-19 є безпрецедентною глобальною надзвичайною ситуацією. Кількість інфікованих продовжує стрімко зростати, закриваються школи, а медичні служби спрямовують усі ресурси на випадки COVID-19. Хоча літні люди та особи з хронічними захворюваннями вважаються найбільш уразливими групами, підлітки та молодь також наражаються на небезпеку інфікуватись та стати переносниками коронавірусу. Крім того, закриття шкіл суттєво впливає на навчання підлітків і молодих людей, руйнує соціальні мережі. Порушення формальної та неформальної зайнятості позначаються на засобах до існування, в тому числі серед молоді. Криза у сфері громадського здоров’я також підсилює наявні чинники вразливості, обмежує доступ до допомоги та посилює нерівність, особливо це стосується жінок та дівчат.

І хоча реагування на пандемію COVID-19 потребує окремої уваги до пріоритетів та потреб підлітків та молоді, все ж їх потрібно розглядати не лише як постраждалу категорію населення, а й як ефективних партнерів у протидії вірусу. Молоді люди можуть змістовно долучатися як просвітяни та агенти змін серед однолітків та у громадах. Для цього потрібно, щоб зацікавлені сторони цінували внесок підлітків та молоді, ставилися до них як до рівних, поважали їхні погляди та використовували їхні зусилля у заходах реагування. Праця пліч-о-пліч із молоддю допоможе подолати міжпоколіннєвий розрив та сприятиме солідарності вікових груп.


Метою цього документа є надання практичних порад для представництв ЮНІСЕФ у країнах, партнерів та самих молодих людей щодо залучення підлітків та молоді до реагування на загрози, пов’язані з поширенням COVID-19.

cover
Автор
UNICEF
Дата публікації
Мови
Українська, Англійська