COVAX: забезпечення глобального рівного доступу до вакцин проти COVID-19
У цей історичний момент ЮНІСЕФ направляє зусилля на забезпечення поставок вакцин проти COVID-19

2 мільярди доз вакцин будуть доставлені у країни до кінця 2021 року.
1 мільярд шприців будуть закуплені і доставлені до кінця 2021 року.
190 країн отримають підтримку.
Зараз проводиться найбільша операція із закупівлі та постачання вакцин, і ЮНІСЕФ очолює її від імені Глобальної ініціативи COVAX.
Ми працюємо над тим, щоб до кінця 2021 року всі країни-учасниці ініціативи (нині це 190 країн) мали рівний доступ до 2 мільярдів доз вакцини проти COVID-19.
Як?
Через ініціативу COVAX, роботу якої координують Глобальний альянс з вакцин (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель вакцин COVID-19, а також щодо їх перевезення, логістики та зберігання. У співпраці з Оборотним фондом Панамериканської організації охорони здоров’я (PAHO) ми очолюємо закупівлі та поставки вакцин для 92 країн із низьким та нижчим середнім рівнем доходу, а також підтримуємо закупівлі для більш ніж 97 країн із високим та середнім рівнем доходу. Загалом у цих країнах проживає понад 80 відсотків населення світу.
Чому ЮНІСЕФ?
Як найбільший закупівельник вакцин у світі, ЮНІСЕФ має унікальний і давній досвід у сфері закупівель та логістики, щоб допомогти дітям, які цього потребують. ЮНІСЕФ щорічно закуповує понад 2 мільярди доз вакцин для планової імунізації та реагування на спалахи інфекцій від імені майже 100 країн. Ми є головним партнером із закупівель Глобального альянсу з вакцин (GAVI) і за останні 20 років допомогли охопити понад 760 мільйонів дітей вакцинами, що рятують життя, а це дозволило запобігти понад 13 мільйонам смертей.
Вакцинуючи медичних працівників у всьому світі, ми гарантуємо, що вони можуть повернутися до роботи, щоб діти та їхні матері отримали критично необхідну медичну допомогу – щеплення, лікування недоїдання та інших смертельних захворювань, таких як малярія та діарея, а також акушерські послуги, допологовий та післяпологовий догляд і догляд за новонародженими дітьми. Це критично важливі послуги, відсутність яких загрожує життю мільйонів дітей, зважаючи на масштабні перебої в роботі основних медичних служб під час карантину. Ми не можемо дозволити одному захворюванню призвести до спалахів інших захворювань та втратити роки прогресу в охороні здоров’я дітей.