Молоді обличчя пандемії. 5 історій про допомогу та вдячність

А ви запитували себе під час пандемії, як зарадити людям, які потребують допомоги?

Марія Марковська
27 червня 2020

А ви запитували себе під час пандемії, як зарадити людям, які потребують допомоги? 

От у Вінниці молодь друкує захисні щитки для лікарів на 3D-принтері. У Бахмуті та Одесі студенти розвозять продукти дідусям та бабусям, аби ті зайвий раз не виходили з дому.

Літні люди з київського пансіонату отримують листи з усієї України – волонтери координують, кому і за якою адресою можна написати. А у Львові айтівці запустили чат-бота, який допомагає слідкувати, чи поширюється коронавірус у місті і в яких районах варто зробити тестування. 

Усе це – з власного бажання і з метою хоч трохи полегшити життя тих, кому нині найважче.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) розповідає історії молодих людей в Україні, які допомагають лікарям, літнім людям і місцевим громадам під час пандемії  COVID-19. Спецпроєкт – це частина загальнонаціональної кампанії солідарності, яку ЮНІСЕФ розпочав разом із партнерами у розпал пандемії.

 

500 щитків для 25 лікарень

«Ми подумали, що ми, молоді науковці та технарі, можемо зробити під час важкого становища пандемії? І нам підказали в коментарях у соціальних мережах – ми ж можемо робити щитки для лікарів!», розповідає 24-річний вінниччанин Олег Сидорук. 

Хлопець один з тих, хто друкує захисні щитки для лікарів на 3D-принтері. Така ідея з'явилася у науковому відділі молодіжного центру “Квадрат”. Коли почався карантин, працівники розібрали принтери додому. Відтак, вдома друкують щитки по 14 годин щодня.  

“Кожні 40 хвилин виймаєш щиток, лагодиш принтер – заглядаєш як до новонародженої дитини”, ділиться Олег.

Модель щитків запозичили у французьких розробників і доробили під себе. Після того, як команда виробляє партію щитків, перевіряє запити із лікарень. А тоді передає їх і звітує про це у Facebook.

Зрештою, ініціатори витратили увесь пластик, який був у запасах лабораторії. Тоді долучилися друзі, громадські організації і розробники – вони передають пластик, кошти чи прозорі екрани. 

Вінницьким активістам вже вдалося передати більше 500 щитків у 25 лікарень і лабораторій. 

#підтримую_ділом - молоді винахідники з Вінниці

Молоді винахідники із Вінниці друкують захисні екрани, щоб захистити лікарів від пандемії #COVID19 💙. Щодня вони працюють протягом 14 годин на 3Д принтері і передають іх сотнями у госпіталі та сімейним лікарям. Хто вони та чому вирішили допомогти медикам - дивіться у відео 👀 Ви знаєте історії молоді, які допомагають громадам у боротьбі COVID-19? Розкажіть про них у коментарях і ми обов'зково знімемо про них відео #підтримую_ділом #підтримую_словом

Posted by UNICEF Ukraine on Monday, June 15, 2020

Листи з усієї України

Київські волонтери організації “Молодь за мир” допомагають бабусям і дідусям в пансіонаті не відчувати себе зовсім самотніми. Оскільки з березня їх не можна відвідувати, їм немає з ким поговорити. 

Активісти організували акцію: охочі можуть написати листа літнім людям. Люди надсилають фото квітів, рецепти, розповіді про життя. Інколи листування переростає у довгу дружбу. 

“Цей лист найкраще, що сталося зі мною на карантині!”, пише бабуся Аня.

Спочатку волонтери писали листи самі і  передавали їх через грати на вході. Потім запросили долучитися школярів, і ті намалювали листівки А коли волонтерка Анастасія Тяпкова зробила пост у Facebook писати листи почали з усіх куточків країни

“Можна написати лист на папері, можна надіслати електронний ми роздрукуємо”, каже Анастасія.

Разом із листами волонтери передають стареньким смаколики та ліки. А нині ще й збирають кошти, аби провести в пансіонат інтернет. Допомогти пансіонату знову мати зв'язок із зовнішнім світом можна тут.

Листи стареньким

Волонтери Молодь За Мир вирішили підтримати самотніх пенсіонерів у будинках престарілих, які залишилися без відвідувачів та спілкування через #COVID19. Тепер старенькі отримують листи, смаколики і ліки зі всієї України 💌🍪 #дякую #підтримую #допомагаю #підтримую_словом #підтримую_ділом #COVID-19

Posted by UNICEF Ukraine on Monday, June 29, 2020

 

Львівська “температурка”

Lviv IT Cluster і львівська ІТ-компанія BotsCrew розробили “Температурка бот”. Це чат-бот у Facebook, який просить пройти коротке опитування про стан вашого здоров'я і може надсилати щоденні нагадування, аби оновити інформацію. Втім, спочатку до бота треба написати вам.

Чат-боти – це програми, які імітують розмову з людиною в інтернеті. Проект мотивуватиме користувачів стежити за своїм самопочуттям, відповідаючи на щоденні запитання.

А ще “Температурка бот” вираховує середню температуру по Львову та області і її динаміку. Тому поки система доступна тільки для жителів міста й області.

За словами розробників, чат-бот дозволить виявити скупчення спалахів коронавірусу. Наприклад, якщо багато мешканців одного району мають високу температуру та сухий кашель і розкажуть про це боту, – це стане сигналом для адміністрації. Мовляв, треба провести масштабне тестування на COVID-19 у тій частині міста.

 

Як активісти розвозять продукти

Студенти у Бахмуті розвозять продукти для літніх людей міста. І роблять це відколи почався карантин. Кажуть, це аби старенькі не виходили з дому і не хворіли. 

Спочатку місцеві бабусі та дідусі не вірили своїм очам. А тепер зустрічають волонтерів як своїх онуків.

“Микола Олександрович якось зателефонував мені і на знак вдячності зіграв на баяні”, розповідає Аркадій Петросян, 22-річний організатор ініціативи.

Хлопець очолює молодіжну раду міста і заснував цю ініціативу. Студенти допомогли вже близько 100 літніх людей. Спочатку вони купували продукти за свої кошти. А потім до допомоги доєдналися доброчинці і небайдужі містяни. 

А от в Одесі до такої ж ініціативи забезпечувати продуктами літніх людей долучилися 500 курсантів одеського вишу. Щодня вони розносять пенсіонерам сотні продуктових наборів. 

“Найважче бачити сльози бабусь і дідусів, коли ми до них приходимо. Бо вони залишилися зовсім одні у біді”, каже Вікторія Томашевська, учасниця ініціативи.

До того ж, активісти допомагають сплатити кошти за комунальні послуги, купують ліки і роздають маски. А ще вони створили гарячу лінію. Відтак, приймали по 30-40 дзвінків щодня з перших днів запуску. 

Спочатку молодь допомагала стареньким самотужки. А потім до них долучилися Червоний Хрест, соцслужби і доброчинці Одеси. 

Протягом карантину студенти розвезли допомогу більше 12 тисяч містян. І, попри те, що карантин у місті вже посалибили, активісти продовжують допомагати тим, хто цього потребує.

Центр добрих справ у Одесі

💙Це історія звичайних студентів-волонтерів із Одеси 💁‍♀️ З початку пандемії #COVID19 вони допомогли понад 12 тисячам одеситів похилого віку. 500 курсантів розвозять продукти, купують ліки та допомагають сплатити комуналку. І навіть створили власну гарячу лінію! Розкажіть нам про кращі історії допомоги під час #COVID-19 і ми поширимо їх на нашій сторінці https://bit.ly/Youth_vs_COVID 😉 #підтримую_ділом #підтримую_словом

Posted by UNICEF Ukraine on Thursday, July 2, 2020

 

#підтримую_ділом — Молодь у Бахмуті

Вони стали онуками для сотень одиноких бабусь та дідусів. Молодь у Бахмуті розвозить продукти стареньким 👵👴,щоб вони не наражали себе на небезпеку #COVID19 Спершу юні волонтери купували продукти за власні кошти, але згодом долучилися доброчинці та небайдужі містяни 💙 Знаєте історії молоді, яка допомагає у боротьбі з пандемією #COVID1-19 у Вашому місті? Розкажіть про це: https://bit.ly/Youth_vs_COVID, а ми знімено про це історію 🎥 #підтримую_ділом #підтримую_словом

Posted by UNICEF Ukraine on Wednesday, June 17, 2020