5 молодіжних команд отримали гранти від ЮНІСЕФ та ЄС на соціальні ініціативи

17 Грудень 2018
image
Unicef

16 грудня у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна оголосили переможців нової хвилі міжнародної інноваційної програми UPSHIFT Україна, яку фінансує ЮНІСЕФ та Європейський Союз (ЄС). 5 команд із Харкова, які було визнано кращими, одержали по 60 тисяч гривень на реалізацію своїх проектів.

Серед ідей молоді, які отримали фінансову підтримку та будуть реалізовані у місті у наступні три місяці - проекти із сортування сміття, створення спортивних гуртків для дітей із аутизмом, навчання дій при надзвичайних ситуаціях, заходи з профілактики психічних та нервових розладів та вивчення жестової мови.

Загалом захід зібрав 42 учасників у складі 10 команд – учнів та студентів харківських шкіл, закладів професійної та технічної освіти, а також вищих навчальних закладів, – які представили свої плани проектів із соціального підприємництва.

До церемонії нагородження переможців долучився Заступник міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтин Лобойченко. «Ваші ідеї, проекти, починання дуже важливі для міста Харкова. І наша мета - наблизити вас до втілення ваших ідей в життя, щоб Харків ставав ще краще. Але, звичайно ж нічого не буде без ваших зусиль і вашого об'єднання. Тому найголовніше, щоб ви не переставали мріяти і працювати над собою», - сказав пан Лобойченко.

«Нам приємно бачити стільки соціально-корисних проектів, які створює молодь у Харкові. Важко визначати, хто саме стане переможцем, оскільки кожен представлений проект заслуговує на увагу. Ми готові підтримати учнів та студентів, які прагнуть стати агентами змін у своїх громадах і вирішувати гострі та нагальні питання», ‒ зазначила В.о голови Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лора Білл.

Глобальний проект UPSHIFT (АПШИФТ), що у перекладі означає «рух вгору», направлений на розвиток навичок соціального підприємництва серед незахищених категорій підлітків та молоді. Цей проект Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який присутній у 22 країнах світу, розпочав свою роботу в Україні у серпні цього року завдяки фінансуванню Європейського Союзу. Харків було обрано пілотним регіоном для здійснення програми завдяки наявності великої кількості університетів та соціально активної молоді.

«Нашу команду приємно вразила активність харківської молоді та важливість ідей, з якими вони приходять у проект. Молоді люди занепокоєні станом екології у нашому місті, хочуть покращити життя людей з інвалідністю, бажають організувати простори для корисного та безпечного дозвілля, де немає місця шкідливим звичкам. І це лише декілька прикладів тем, які вирішуються завдяки участі в програмі UPSHIFT Україна», - розповіла Ірина Фоменко, голова правління ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова».

За час роботи програми уже відбулося 4 конкурсні відбори, на які надійшло більше 187 командних заявок молодіжних проектів. За 4 місяці більше 120 молодих людей з Харкова пройшли тренінги з професійного розвитку та отримали допомогу від менторів, а також фінансування на реалізацію своїх ідей на суму понад 1 мільйон гривень.

Програма UPSHIFT Україна продовжить роботу до кінця лютого – учні та студенти зможуть взяти участь ще у двох хвилях програми. Подати заявку можна, заповнивши форму реєстрації для команд bit.ly/UPShiftUA_Apply. Заявки на п’яту хвилю проекту приймаються до 5 січня 2019 року. За умовами участь у програмі можуть брати команди у складі від 3 до 5 мешканців Харкова віком від 14 до 21 року.

Довідкова інформація:
Соціальне підприємництво поєднує комерційну діяльність із вирішенням важливих соціальних проблем. Хоча соціальні підприємці отримують прибуток, головний фокус їхньої діяльності спрямовано на здійснення соціальних чи екологічних змін.

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» – це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості.

За додатковою інформацією звертайтеся до Людмили КуценкоLudmіla.kutsenko.ukr@gmail.com  або за телефоном + 38 097-92-91-668

Представництво Європейського Союзу в Україні
Адреса:
вул. Володимирська, 101
01033 Київ, Україна
тел: +38 044 39 08 010
факс: +38 044 39 08 015

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їхніх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їхніми народами, та з народами з-поза їхніх меж.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook