430 тисяч дітей страждають від непосильного тягару конфлікту на сході України

Дитячий фонд ООН закликає припинити безперервні бойові дії

03 Грудень 2019
image
UNICEF

Женева/Київ, 3 грудня 2019 року: Незважаючи на останні кроки щодо посилення захисту прав дітей на сході України, майже півмільйона дівчат та хлопців продовжують зазнавати серйозних ризиків для їхнього фізичного здоров'я та психологічного благополуччя через військовий конфлікт. Про це повідомила прес-служба Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

«Це недопустимо, ​​що діти на сході України продовжують ходити до шкіл зі слідами куль на стінах і бомбосховищами та живуть у районах, які періодично обстрілюють і засипають мінами, – зазначила Регіональна директорка ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральної Азії Афшан Хан, яка нещодавно мала зустрічі з дітьми та сім’ями на сході України, – Політичне рішення давно назріло. Ми закликаємо всі сторони конфлікту припинити бойові дії на сході України».

Пані Хан визнала, що нещодавнє приєднання Уряду України до Декларації про безпеку шкіл є позитивним кроком для кращого захисту системи освіти від нападів та зменшення використання будівель шкіл у військових цілях. Водночас, вона наголосила, що понад п’ять років конфлікту здійснили руйнівний вплив на життя дітей з обох сторін лінії розмежування. Зокрема:
 

  • 172 дітей (наймолодша серед них – однорічна дівчинка) отримали поранення або загинули через міни чи інші вибухонебезпечні пережитки війни;
  • 36 атак на школи було зареєстровано лише цього року, у тому числі одна школа зазнала пошкоджень 15 разів. З початку конфлікту було пошкоджено або зруйновано понад 750 навчальних закладів;
  • Об’єкти життєво-важливої інфраструктури водопостачання та водовідведення  зазнали 80 нападів цього року. За останні три роки таких випадків було понад 300;
  • 430 тисяч дітей мають психологічні травми і потребують постійної підтримки для усунення емоційних травм, викликаних тим, що вони зростають в умовах безперервного конфлікту;
  • 2 мільйони дітей, жінок і чоловіків стикаються з ризиками загибелі або травм від мін та інших вибухонебезпечних пережитків війни, оскільки Східна Україна зараз є одним із найбільш забруднених мінами місць у світі.

«Діти, яких я зустрічала на сході України, мають такі само надії та мрії, як і всі інші діти, але вони дуже постраждали під час п’яти років життя в постійній небезпеці, – підкреслила пані Хан. «ЮНІСЕФ та наші партнери готові підтримувати заходи щодо подальшого захисту дітей та забезпечення повної імплементації Декларації про безпеку шкіл», – додала вона.

На сході України ЮНІСЕФ та його партнери надають психосоціальну підтримку та освіту з мінної небезпеки для сотень тисяч дітей, молодих людей та осіб, що піклуються про дітей. ЮНІСЕФ також підтримує ремонт пошкоджених шкіл, дитячих садків та об’єктів життєво-важливої системи водопостачання та санітарії.

У 2019 році ЮНІСЕФ зміг зібрати лише 37 відсотків від суми, необхідної  для надання підтримки дітям та їхніх сім’ям на сході України. Найбільший брак фінансування – 80 % - для заходів у сфері підтримки водної інфраструктури та гігієни.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503882951
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org
Мелані Шарп
Спеціаліст з комунікацій
Регіональний офіс ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії
Тел: + 41 (0) 79 834 74 01
Електронна пошта: msharpe@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook