ЮНІСЕФ та партнери передали насоси Новолуганській фільтрувальній станції

05 Лютий 2020
image
UNICEF

НОВОЛУГАНСЬКЕ, Україна, 5 лютого 2019 р. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) передав п’ять насосів для встановлення на Новолуганській фільтрувальній станції поблизу лінії розмежування в Бахмутському районі. ЮНІСЕФ у партнерстві з Прем’єр Уржанс Інтернасьональ передав нове обладнання КП «Вода Донбасу».

Вартість обладнання склала понад 800 тисяч гривень. Фінансування стало можливим за підтримки уряду Німеччини через німецький Банк розвитку KfW. Завдяки новим насосам майже 3,5 тисячі мешканців ураженого конфліктом району зможуть мати безперебійнє водопостачання. 

Загалом, за час своєї реалізації проект міжнародних партнерів охопив більше 30 тисяч мешканців Донецької області – у Бахмутському, Ясинуватському та Костянтинівському районах. Зокрема, було встановлено водоочисні системи та відремонтовано санітарно-гігієнічні приміщення у семи лікарнях. Також проект допоміг обладнати п’ять свердловин із заміною водогонів.

image

«Доступ до води є життєво необхідним для мешканців Новолуганського. Ми щиро вдячні ЮНІСЕФ, німецькому Банку розвитку KfW та «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ» за допомогу у відновленні системи водопостачання», – прокоментував Костянтин Саркізов, голова селищної ради Новолуганського, Бахмутського району.

«Доступ до чистої питної води та якісних медичних послуг залишаються нагальними проблемними питаннями для мешканців Донбасу, що проживають близько до лінії зіткнення, – заявив голова офісів ЮНІСЕФ на Сході Раміз Бехбудов. – Спроможність ЮНІСЕФ разом із партнерами змінювати умови життя на краще демонструється довгостроковими програмами з підтримки та розвитку сфери водопостачання, санітарії та гігієни в уражених конфліктом громадах. Без плідної співпраці з місцевою  владою, така підтримка була би не можлива».

«В умовах довготривалого конфлікту доступ до об’єктів водної інфраструктури серед населення, що проживає вздовж лінії зіткнення, набуває вкрай важливого значення. «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ» продовжує забезпечувати доступом до води людей, що  проживають у складних обставинах на сході України», – зазначив Брійо Ле Мерль, голова місії неурядової організації «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ»  в Україні.

«Ми вдячні за можливість покращити умови об’єктів водної інфраструктури для мешканців Новолуганського. Відтепер декілька тисяч людей отримають доступ до однієї з базових потреб людини – води», – відзначив Олексій Левченко, менеджер Новолуганської ділянки КП «Вода Донбасу».

image

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про  ЮНІСЕФ

Дитячий фонд  ООН (ЮНІСЕФ) у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля підтримки доступу до освіти, безпечної питної води та сталого середовища, охорони здоров’я матері й дитини, соціальної інклюзії, а також захисту прав дітей.

Про «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ»

«Прем’єр Уржанс Інтернасьональ» є неприбутковою, аполітичною та нерелігійною міжнародною неурядовою організацією, яка допомагає цивільному населенню, що стало об’єктом маргіналізації або припинило брати участь у житті суспільства внаслідок природного лиха, війни чи економічної катастрофи. Проекти організації реалізовуються у 22 країнах 2650 місцевими працівниками, 200 працівниками з-за кордону та 70 працівниками головного офісу.