ЮНІСЕФ спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України передають 5 000 планшетів і хромбуків для безперервного навчання українських школярів

01 Квітень 2023
image
UNICEF

1 квітня 2023 року. 5 000 хромбуків і планшетів  вже почали роздавати  учням молодших і середніх класів  на територіях, які знову стали доступні для роботи гуманітарних організацій. ЮНІСЕФ спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України об’єднують зусилля аби якомога швидше забезпечити дітей необхідними засобами для продовження навчання. Зокрема, йдеться про території Херсонської та Харківської областей, де велися активні бойові дії. В першу чергу пристрої для навчання отримають школярі з особливо вразливих категорій: діти з інвалідністю, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних сімей, тощо.

«Кожна дитина має право на освіту і ми разом з нашими партнерами працюємо кожного дня аби забезпечити дітей всім необхідним для освітнього процесу. Ми віримо, що для здорового розвитку і майбутнього кожній дитині потрібно надати можливості для отримання освіти і спілкування», - сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Станом на березень 2023 року приблизно 1.8 мільйонів дітей навчаються виключно онлайн, в той час як ще приблизно 1.2 мільйони дітей використовують змішану форму навчання. ЮНІСЕФ допомагає Уряду забезпечити доступ українських школярів до навчального процесу надаючи обладнання вчителям та дітям, а також створюючи цифрові освітні центри. Ця партія обладнання є частиною зусиль ЮНІСЕФ направлених на забезпечення безперервності освітнього процесу.     

«Зараз вкрай важливо приділити увагу навчанню діток, особливо із сільської місцевості. Відродження звільнених територій має починатися саме з маленьких громадян. Роблячи внесок у розвиток дітей, ми закладаємо фундамент майбутнього України. Дякую українській команді UNICEF за підтримку цього проекту», – наголосила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне зазначив, що ЄС та ЮНІСЕФ посилюють співпрацю щоб забезпечити доступ до освіти для дітей в Україні. «З огляду на всі складнощі та виклики, з якими стикаються діти в Україні, одним з наших пріоритетів є необхідність забезпечити наявність всіх засобів для доступу до освітнього процесу, - додав він. – Надаючи це обладнання, ми робимо внесок у безперервність освітнього процесу, розвиток та майбутнє процвітання України.»

Планшети та хромбуки були закуплені та передані завдяки підтримці Європейського Союзу і Республіки Корея.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.