ЮНІСЕФ розпочинає поставки шприців для розгортання глобальної вакцинації проти COVID-19 у рамках Механізму COVAX

23 Лютий 2021
image
UNICEF

НЬЮ-ЙОРК, 23 лютого 2021 року. — ЮНІСЕФ здійснив авіатранспортну поставку на Мальдіви зі складу гуманітарної допомоги Фонду в Дубаї 100 000 шприців і 1000 безпечних контейнерів для проведення вакцинації від COVID-19. Це відбулося в рамках першого етапу пов'язаних із COVID-19 поставок шприців, запланованих на найближчі дні. На першому етапі шприци також отримають Кот-д'Івуар, а також Сан-Томе і Принсіпі.

Як очікується, шприци об'ємом 0,5 мл і безпечні контейнери будуть доставлені в Мале (Мальдіви) у вівторок. Упродовж наступних кількох тижнів ЮНІСЕФ відправить понад 14,5 мільйона саморуйнівних шприців об'ємом 0,5 мл і 0,3 мл у більш ніж 30 країн. Шприци об'ємом 0,5 мл призначені для введення вакцини індійського Інституту сироватки / AstraZeneca, тоді як шприци об'ємом 0,3 мл — для щеплення вакциною Pfizer-BioNTech.

«У цій глобальній боротьбі з пандемією COVID-19 шприци мають таке саме важливе значення, як і сама вакцина, — заявила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. — Для успішного проведення вакцинації необхідно забезпечити достатні запаси шприців у кожній країні до прибуття вакцини. Це дозволить негайно розпочати імунізацію, що переломить ситуацію із цим жахливим вірусом».

Країни, які отримають шприци на першому етапі поставок, належать до країн, включених до орієнтовного плану розподілу вакцин у рамках Механізму COVAX і таких, які подали в ЮНІСЕФ заявки на постачання шприців. Ця підтримка сприятиме розгортанню вакцинації проти COVID-19 у країнах. Поставки здійснюються в рамках діяльності Механізму COVAX щодо забезпечення вакцинами всіх країн-учасниць.

Шприци об'ємом 0,5 мл відправляються зі складу гуманітарної допомоги ЮНІСЕФ у Дубаї, а шприци об'ємом 0,3 мл і 2 мл будуть доставлені безпосередньо від іспанського виробника. Поставки також включатимуть контейнери для безпечної утилізації шприців.

Обидва види шприців є саморуйнівними, що означає, що їх не можна буде використати повторно після введення однієї дози вакцини. Це зменшує ризик зараження гемоконтактними інфекціями унаслідок повторного використання шприців.

Загалом у 2021 році ЮНІСЕФ поставить країнам до 1 мільярда шприців і 10 мільйонів безпечних контейнерів, щоб забезпечити їхню готовність до вакцинації від COVID-19. Для закриття потреби в цих життєво важливих матеріалах ЮНІСЕФ створив запас із майже півмільярда шприців на своїх складах у Копенгагені й Дубаї в рамках підготовки до масштабного розгортання вакцинації проти COVID-19 у 82 країнах із низьким і нижче середнього рівнями доходу.

ЮНІСЕФ співпрацює з авіакомпаніями, логістичними операторами й вантажоперевізниками, щоб забезпечити пріоритезацію шприців як вантажу незалежно від того, як вони відправляються у країну призначення — безпосередньо від виробника чи зі складів ЮНІСЕФ. Хоча перші партії будуть доставлені авіатранспортом, велика частка шприців і безпечних контейнерів транспортуватиметься морським транспортом через великий обсяг, який вони як вантаж займають.

У 2021 році ЮНІСЕФ планує підготувати до постачання 2 мільярди доз вакцин проти COVID-19. Ще до початку пандемії ЮНІСЕФ був найбільшим покупцем вакцин у світі, закуповуючи більш ніж 2 мільярди доз вакцин на рік і охоплюючи вакцинацією майже половину дітей світу у віці до 5 років. Крім того, ЮНІСЕФ щорічно закуповує й постачає близько 600-800 мільйонів шприців для програм планової імунізації.

COVAX є формою глобального співробітництва, роботою якої спільно керують Глобальний альянс з вакцин і імунізації (ГАВІ), Коаліція з інновацій в області забезпечення готовності до епідемій (CEPI) і ВООЗ. ЮНІСЕФ у межах Механізму COVAX здійснює управління роботою із закупівель і постачання, а також щодо забезпечення готовності країн до отримання вакцин.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380675050056
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.