ЮНІСЕФ вітає приєднання України до Декларації про безпеку шкіл

26 Листопад 2019
image
UNICEF

Київ/Нью-Йорк, 26 листопада 2019 року: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) вітає зобов'язання українського уряду забезпечувати доступ дітей до освіти під час збройного конфлікту, оскільки Україна стає 100-ю країною, яка приєдналася до Декларації про безпеку шкіл.

Декларація про безпеку шкіл – це політичне зобов'язання забезпечувати кращий захист дітей, вчителів та шкіл, підтримувати продовження освіти під час бойових дій та вживати конкретних заходів, щоб запобігати використанню шкіл у військових цілях. Декларація була відкрита для підписання на конференції про безпеку шкіл, скликаній Міністерством закордонних справ Норвегії в Осло в травні 2015 року.

«Освіта – це право кожної дитини. Для дітей, життя яких було перевернуто хаосом збройних конфліктів, школи повинні бути простором спокою, де вони можуть почувати себе захищеними. На жаль, занадто часто це не так», – зауважила Лотта Сільвандер, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

З початку конфлікту внаслідок бойових дій пошкоджено понад 750 навчальних закладів з обох боків лінії розмежування, а в багатьох інших були перерви в навчанні. За перші десять місяців 2019 року було зареєстровано 34 напади на школи на сході України, що вдвічі більше загальної кількості таких випадків у 2018 році.

«Те, що вже 100 країн приєдналися до Декларації про безпеку шкіл, є позитивною віхою. Але нам потрібно, щоб кожна країна взяла на себе ці зобов’язання та перетворила їх на конкретні дії. Окрім схвалення Декларації, уряди та донори у всьому світі мають підтримувати освіту в надзвичайних ситуаціях, щоб допомогти дітям навчатися та почуватися захищеними», – підкреслила Л.Сільвандер.

ЮНІСЕФ співпрацює з партнерами на сході України, щоб забезпечити підтримку навчальних закладів, зокрема ремонт пошкоджених шкіл та дитячих садків, та надати навчальне приладдя, зокрема, навчальні набори, меблі та спортивний інвентар. Крім того, ЮНІСЕФ та його партнери надають необхідні консультації, психосоціальну підтримку та інформацію про ризики мін для сотень тисяч уражених конфліктом дітей, молодих людей та осіб, які піклуються про дітей.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook