ЮНІСЕФ відправив 6 тонн захисних масок та костюмів до Китаю у відповідь на спалах нового коронавірусу

Вантаж містить маски і захисні костюми, які допоможуть стримати поширення вірусу

30 Січень 2020
image
UNICEF

30 січня 2019 року. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) надіслав до Шанхаю, Китай,  вантаж із  респіраторними масками та захисними костюмами для медичних працівників, з метою підтримки заходів Китаю у відповідь на спалах нового коронавірусу (2019 nCoV).

Партія вантажу вагою 6 метричних тонн була відправлена з глобального центру постачання ЮНІСЕФ в Копенгагені і буде доставлена до Уханя. У найближчі дні та тижні ЮНІСЕФ здійснюватиме додаткові поставки.

«Цей коронавірус поширюється із запаморочливою швидкістю, і важливо використовувати всі необхідні ресурси для того, щоб зупинити його, – заявила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор, – Можливо, ми недостатньо знаємо про вплив вірусу на дітей або про те, скільки дітей може постраждати, але ми знаємо, що ключовим завданням є ретельний моніторинг і профілактика. Час не на нашому боці».

На сьогоднішній день інфіковано близько 6 тисяч людей, і їхня кількість швидко зростає. Більшість випадків зареєстровано в Китаї. Були зафіксовані випадки інфікування серед дітей.

ЮНІСЕФ підтримує тісні контакти з владою Китаю, в тому числі з Міністерством комерції та Національною комісією охорони здоров'я, а також зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) та іншими установами ООН з метою моніторингу того, що відбувається, та потреб  по мірі розвитку ситуації.

ЮНІСЕФ також співпрацює з ВООЗ і партнерами, щоб скоординовані багатосекторальні заходи вживалися в Китаї та інших уражених країнах.

Коронавіруси передаються через прямий контакт повітряно-крапельним шляхом при кашлі та чханні, а також через дотик до поверхонь, забрудненим вірусом. Симптоми включають жар, кашель, задишку і утруднене дихання. У більш ускладнених випадках інфекція може призводити до пневмонії, важкого гострого респіраторного синдрому, ниркової недостатності і навіть смерті.

Щоб уникнути ризику передачі вірусу, людям слід:

  • частіше мити руки, використовуючи спиртовмісні засоби для обробки рук або мило з водою;
  • прикривати рот і ніс при кашлі або чханні;
  • уникати тісного контакту з будь-ким, хто має жар і кашель;
  • звертатися за медичною допомогою на ранній стадії при виникненні жару, кашлю і утрудненого дихання та розповісти лікарю про свої попередні подорожі;
  • уникати прямого незахищеного контакту з живими тваринами і поверхнями,  яких торкались тварини.

Фотографії можна завантажити тут:

https://weshare.unicef.org/Package/2AM408W4AQSW

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook