ЦГЗ за підтримки ЮНІСЕФ упровадив нові механізми збирання та аналізу даних щодо COVID-19

18 Травень 2020
image
UNICEF

За підтримки експертів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України вдосконалюються механізми збирання даних щодо поширення COVID-19 та впроваджуються нові методи та інструменти їх аналізу. Ця ініціатива допоможе більш якісно відображати інформацію про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 у країні та моделювати можливі сценарії її розвитку.

Відтепер уся статистика захворюваності на COVID-19 оновлюється щодня о 9:30 на дашборді, який доступний на офіційному сайті ЦГЗ  за посиланням. Тут міститься інформація про лабораторно підтверджені випадки зараження COVID-19, а також про кількість людей, які одужали, та число померлих за весь період і за останню добу. На інтерактивній мапі можна побачити статистику по кожній області, а додаткові компоненти дашборду показують кількість випадків зараження серед представників обох статей та різних вікових груп. Користувачам уже доступна мобільна версія дашборду. 

У ЦГЗ також упроваджено новий підхід до аналізу звернень на гарячу лінію по COVID-19 (0 800 505 840). Завдяки збиранню та систематизації запитань, які люди найчастіше ставлять операторам кол-центру, ЦГЗ та його партнери мають змогу краще зрозуміти актуальні інформаційні запити населення та розробляти відповідні публічні комунікаційні матеріали.

«Важливо зауважити, що сьогодні Центр громадського здоров’я є першоджерелом інформації про випадки зараження коронавірусною хворобою в Україні», — наголосив виконувач обов’язків генерального директора Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін.

«Міжнародний досвід ЮНІСЕФ засвідчує, що дані, їх систематизація та аналіз є обов’язковими компонентами ефективного реагування на будь-яку кризу, особливо у сфері охорони здоров’я. Розробка систем, які збирають, систематизують та аналізують статистику захворюваності на COVID-19, — це важливе досягнення, але їхня справжня цінність залежатиме від того, наскільки регулярно важливі рішення будуть ухвалюватися на основі цих даних», — підкреслила Лотта Сильвандер, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Удосконалення системи збирання та обробки інформації стало можливим завдяки підтримці української IT-індустрії. SoftServe — ІТ-компанія, що займається консалтингом та надає послуги у сфері цифрових технологій, — надала ЦГЗ нове програмне забезпечення, що дозволяє швидше обробляти зібрані дані та застосовувати належні методи й правила щодо підвищення якості цих даних.

«SoftServe має глибоку експертизу в напрямах Data Engineering і Big Data, тому наша команда охоче погодилася допомогти ЮНІСЕФ та Центру громадського здоров'я з розгортанням хмарного рішення для впровадження ефективних механізмів збирання та аналізу даних», — додав директор напряму Big Data & Analytics у компанії SoftServe Тарас Бачинський.

За підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), ЮНІСЕФ та ЦГЗ у партнерстві з міжнародною організацією REACH наразі розробляють аналітичні дашборди та онлайн-карти, що дозволяють робити детальний статистичний багатофакторний та геопросторовий аналіз — на рівні як усієї країни, так і окремих населених пунктів — щодо захворюваності на COVID-19. При цьому застосовуються такі моделі прогнозування, які дадуть змогу робити припущення про навантаження на заклади охорони здоров’я та їхні потреби відповідно до різних сценаріїв розвитку ситуації.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503882951
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook