Харківська молодь отримала гранти від ЮНІСЕФ та ЄС

03 березня 2019
image
UNICEF

3 березня у Харківському національному університеті ім. В. Каразіна визначили п’ять проектів, що отримають фінансування від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейського Союзу (ЄС) в рамках глобальної інноваційної програми UPSHIFT Україна.

Серед ідей проектів, що отримають гранти розміром у 80 тис. гривень, розробка антикорупційної гри, інформування населення про користь вакцинації, працевлаштування людей з інвалідністю, організація дитячого куточку в університеті, а також впровадження фінансової грамотності серед населення.

Як зазначила Голова Правління Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук: «Мені дуже сподобалося спостерігати за командами, дивитися, як вони приходять до тих чи інших висновків у процесі обговорення. Вони дуже різні, але видно, що кожен з них намагався знайти рішення для реалізації проекту. Я впевнена, що всі вони вже переможці, тому що потрапили в цю програму і впевнена, що за такою чудовою молоддю майбутнє».

Проект UPSHIFT Україна реалізовується ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» в рамках програми підтримки молоді на сході України від ЮНІСЕФ та ЄС. Він спрямований на формування підприємницьких навичок у підлітків та молоді як агентів соціальних змін, а також надання можливостей для реалізації власних ініціатив із соціального підприємництва. В рамках проекту молоді люди з Харкова та області проходять тренінги з професійного розвитку та отримують допомогу від менторів, а окремі вибрані команди отримують гранти на здійснення своїх проектів.
«Всі учасники дуже цілеспрямовані та кожен проект, що був представлений, має право на життя. І я впевнена, що досвід, який ви здобули на UPSHIFT Україна, в цьому обов`язково допоможе», - зазначила Олена Сакович, Керівник напрямку освіти та молоді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Проект підтримано Департаментом у справах сім`ї, молоді та спорту Харківської міської ради. «Такі проекти повинні існувати, тому що вони допомагають молоді розвиватися. Неформальна освіта дає їм можливість зблизитися, створити команди та досягати більш високих результатів, ніж поодинці», - сказав Заступник директора Департаменту з організаційної роботи Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Семен Сергійович Хмельницький.

Ірина Фоменко, голова правління ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова», розповіла: «Я вражена глибиною та різноманітністю проблем, що турбує молодих людей нашого міста. Вони справді здатні реалізовувати багато корисних ініціатив. Наша команда вдячна місцевій владі за підтримку, та ми очікуємо, що харківський бізнес більш активно долучиться до молодіжних ініціатив – поділиться досвідом, знаннями або надасть іншу підтримку».

У неділю відбулася шоста, заключна в цьому навчальному році хвиля проекту. За час роботи UPSHIFT Україна 30 команд отримали фінансування на здійснення своїх ідей на загальну суму близько 1,5 мільйона гривень. Частина команд вже реалізували свої проекти, запуск інших проектів відбудеться в найближчі місяці.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Людмили Куценко, + 38 097-92-91-668 або Ludmіla.kutsenko.ukr@gmail.com

Довідкова інформація:

Соціальне підприємництво поєднує комерційну діяльність із вирішенням важливих соціальних проблем. Хоча соціальні підприємці отримують прибуток, головний фокус їхньої діяльності спрямовано на здійснення соціальних чи екологічних змін.

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» – це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook