У Харкові пройшов молодіжний фестиваль соціального підприємництва

31 Січень 2019
image
Unicef

31 січня у Харкові відбувся перший в Україні DemoDay – фестиваль молодіжних проектів у сфері соціального підприємництва. 20 команд, що отримали гранти від ЮНІСЕФ та Європейського Союзу (ЄС) у рамках інноваційної програми UPSHIFT Україна, представили свої успішні кейси, що направлені на покращення життя у місті.

«Ми раді, що завдяки цьому проекту у молоді нашого міста є можливість проявити себе, показати, що саме її цікавить, та втілювати свої побажання в життя», - зазначила Аліна Помазан, Заступник директора Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Серед представлених проектів були навчальна програма у сфері сексуальної освіти для молоді, театральні вистави проти насильства, екологічні ініціативи, інклюзивні програми для людей із інвалідністю тощо.

«Наша глобальна мета – це популяризація послуг психологів серед української молоді. Ми прагнемо, щоб молодь вирішувала свої проблеми не за комп’ютерними іграми, наприклад, а зверталася по професійну допомогу. Ми хочемо допомогти молоді знайти себе та жити у гармонії з собою», - розповіла Христина, одна з учасниць проекту, команда якої ініціювала відкриття центру психологічного консультування Dream Space.

Серед гостей заходу були підприємці Харкова, які вже мають власний бізнес і готові підтримати молодіжні ініціативи.

«Коли ми розробляли цей проект, ми знали, що це буде неймовірно, але навіть не уявляли, наскільки, - розповіла Голова правління ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» Ірина Фоменко. – Нам приємно, що учасників підтримують не лише їхні ментори, але й керівники навчальних закладів».

Проект UPSHIFT Україна реалізовується ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» у рамках програми підтримки молоді на сході України від ЮНІСЕФ та Європейського Союзу (ЄС). Проект спрямований на формування підприємницьких навичок у підлітків та молоді як агентів соціальних змін, а також надання можливостей для реалізації власних ініціатив із соціального підприємництва. У рамках проекту проходять тренінги, забезпечується тривале наставництво та стартова фінансова підтримка соціальним проектам.

«З моменту запуску програми у серпні 2018 року відбулося вже 5 хвиль відборів команд і загалом 25 команд отримали фінансування від ЮНІСЕФ та ЄС у розмірі 60 тисяч гривень. Частина цих проектів вже була реалізована, а деякі із них будуть запущені найближчими місяцями. Нам приємно бачити ентузіазм, з яким молодь приходить на цей проект, та спостерігати за тим, як вони знаходять вирішення свої власних проблем», - зазначив Ерве Морін, Програмний координатор Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

До 13 лютого можна подати заявку на участь в останній, шостій хвилі проекту. За умовами участь у програмі можуть брати команди у складі від 3 до 5 мешканців Харкова віком від 14 до 21 року. Знайти більш детальну інформацію та податися можна за посиланням: bit.ly/UPShiftUA_Apply

Довідкова інформація
Соціальне підприємництво поєднує комерційну діяльність із вирішенням важливих соціальних проблем. Хоча соціальні підприємці отримують прибуток, головний фокус їхньої діяльності спрямовано на здійснення соціальних чи екологічних змін.
ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.
ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» – це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості.

За додатковою інформацією звертайтеся до Людмили Куценко, тел.: +38 097-92-91-668 або за електронною адресою Ludmіla.kutsenko.ukr@gmail.com

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook