У Слов'янську відбувся фестиваль молодіжної активності за підтримки Європейського Союзу та ЮНІСЕФ

25 квітня у Слов'янську відбувся Міжрегіональний фестиваль молодіжної активності «МЕГаФЕСТ 2019».

26 Квітень 2019
image
UNICEF

5 квітня у Слов'янську відбувся Міжрегіональний фестиваль молодіжної активності «МЕГаФЕСТ 2019». Фестиваль пройшов у рамках проекту малих грантів «Молода енергія громад», що здійснюється громадською організацією «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» за підтримки Європейського Союзу та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Під час фестивалю 50 переможців проекту та їхні наставники представили свої досягнення, серед яких екологічні ініціативи, інформування з гендерних питань, питань безпеки в інтернеті та інших соціально значущих тем, робота з дітьми з інвалідністю, скейт-парки, школа діджеїнгу, тощо.

Гості події змогли випробувати себе у спортивних змаганнях та екологічних квестах іграх, отримати нові знання на воркшопі з основ проектного менеджменту, надихнутися на творчість під час арт-паті та багато іншого.

«Участь у нашому проекті заохочує підлітків, молодь та місцевих жителів Донецької та Луганської областей до активної громадської діяльності та сприяє соціальній інтеграції, згуртованості, примиренню і підвищенню рівня знань. Молодіжні ініціативи, що отримали гранти на першому етапі конкурсу, були спрямовані на соціально значиму діяльність для громади. В свою чергу ініціативи другого етапу націлені на покращення згуртованості дітей в шкільному колективі», - розповів Олександр Кашлаков, Голова ГО «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля».

Метою проекту «Молода енергія громад» є залучення підлітків та молоді до розвитку місцевих громад на сході України. Проект був розпочатий у червні 2018 року і за цей час організатори отримали понад 400 заявок від молоді з Донецької та Луганської областей. 60 заявників з 35 населених пунктів отримали гранти на суму до 50 тис. гривень на здійснення своїх ініціатив.

«Минулого року ЮНІСЕФ розпочав нову глобальну програму «Покоління без меж» на підтримку молоді. Мета цієї програми - об’єднати уряди, бізнес і міжнародні організації для того, щоб молоді люди отримали необхідні для майбутнього життя та стали активними громадянами. Одним з пріоритетів є розробка рішень спільно з молодими людьми, і пошук разом з ними інноваційних ідей для зміни суспільства. Надати юнакам та дівчатам шанс розробити свої власні рішення та проекти – це один з найефективніших методів, у якому молоді люди отримують навички та знаходять нові рішення для розвитку своїх громад. Саме таким працює конкурс «Молода енергія громад», - зазначила Лілія Любомудрова, Координаторка молодіжних програм ЮНІСЕФ в Україні.

Довідково
Європейський Союз
 складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

ГО «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» була створена у 2005 році та сприяє створенню нових можливостей для дітей та молоді. Основні напрямки діяльності організації: проведення соціальних, мистецьких і екологічних акцій; реалізація творчих і соціально-культурних проектів; розвиток неформальної освіти; підтримка, просування та захист прав людини; сприяння розвитку територіальних громад на засадах збалансованого розвитку; створення та підтримка діяльності закладів культури, молодіжних центрів, клубів, студій, просторів.

​  

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Додаткові матеріали

About UNICEF

UNICEF promotes the rights and wellbeing of every child, in everything we do. Together with our partners, we work in 190 countries and territories to translate that commitment into practical action, focusing special effort on reaching the most vulnerable and excluded children, to the benefit of all children, everywhere.

For more information about UNICEF and its work for children, visit www.unicef.org.

Follow UNICEF on Twitter and Facebook