Три українські муніципалітети наблизилися до здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді”

Відразу три українські громади підписали Меморандуму про взаємодію із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді».

20 Серпень 2019
image
UNICEF

КИЇВ, Україна, 19 серпня 2019 року – У понеділок, 19 серпня, відразу три українські громади підписали Меморандуму про взаємодію із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді». Так, представники Вакулівської (Дніпропетровська обл.), Березівської (Сумська обл.) та Менської (Чернігівська обл.) громад взяли участь в урочистому підписанні меморандуму, що пройшло в офісі ЮНІСЕФ (Україна) в Києві.

Участь у підписанні взяли: зі сторони Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні – голова Представництва Лотта Сільвандер, голова Вакулівської ОТГ Артур Шевцов, голова Менської міської ОТГ Геннадій Примаков та Галина Прилуцька – секретар Березівської сільської ради – зі сторони Березівської ОТГ.

Про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше 170 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. Вакулівська, Березівська та Менська громади стали переможцями конкурсного відбору та увійшли до другої групи муніципалітетів, що будуть отримувати методологічну підтримку Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках реалізації ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”.

Лотта Сільвандер, голова Предстваництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні зазначила:

“Підписання меморандуму в рамках програми “Громада, дружня до дітей та молоді” – перший та відповідальний крок, адже засвідчує готовність громади до створення комфортних умов для розвитку і життя наймолодших жителів, а також забезпечення їх прав. Ми високо цінуємо, що заради цього ви знайшли час, щоб завітати до Києва та взяти участь у нашому спільному святковому заході. Ми впевнені, що зможемо об’єднати зусилля та втілити чимало задумів задля дітей і молоді у наших громадах, а також – створимо нові та цікаві практики, які стануть прикладом активної участі дітей і молоді в житті громад України.”

Заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема відмітив, що ініціатива “Громада, дружня до дітей та молоді” в Україні об’єднанує зусилля держави, міжнародних організацій і громадськості та спрямована на створення  середовища, комфортного для дітей і молоді. Разом нам вдалося зробити чимало для покращення становища дітей і молоді в Україні і ми щиро віримо, що це тільки початок.

Олександра Чуркіна, заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції, зауважила, що за півтора року команді, яка втілює Ініціативу в Україні, вдалося поширити її на всю країну та зробити чимало для дітей і молоді за цей час. А те, що є добрим для дітей і молоді - є водночас добрим для всіх. Міністерство соціальної політики робить усе для підтримки Ініціативи, зокрема було розроблено відповідний законопроект, який сподіваємося підтримає Верховна Рада нового скликання і громади таким чином отримають підтримку держави на втілення проектів для дітей і молоді."

Вакулівський сільський голова Артур Шевцов подякував ЮНІСЕФ та партнерам ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді” за довіру та зазначив, що він із колегами докладе максимум зусиль для проходження усіх необхідних етапів реалізації Ініціативи та здобуття відповідного статусу.

Менський міський голова Геннадій Примаков із гордістю зазначив, що їхня громада є першою в області, що бере участь у реалізації Ініціативи. Тож він із командою усвідомлює всю відповідальність та готовий тримати цю першість в усіх питаннях, що стосуються добробуту дітей та молоді.

Секретар Березівської сільської ради Галина Прилуцька: “Для нас участь в реалізації ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді” це в першу чергу – навчання, новим стандратам та підходам, комплексним методам і способам залучення усіх зацікавлених сторін. Ми пишаємося тим, що були відібрані до другої когорти громад Ініціативи і впевнені, що зможемо почерпнути досвід інших міст і громад, а також – поділитися своїм напрацюваннями у створенні комфортних умов для дітей та молоді”.

Меморандум окреслює порядок участі міста у глобальній Ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Підписання документу є першим кроком до отримання офіційного статусу “Громада, дружня до дітей та молоді”. Документ зокрема підтверджує зобов’язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.

Процес здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді” має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Далі міська влада зобов’язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також повинен забезпечити ресурси для виконання прийнятого плану.

Після впровадження плану дій громада пройде через процес незалежної оцінки, та в разі успішного виконання цього плану – отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook