Під час глобальної пандемії COVID-19 ризики онлайн-насильства над дітьми підвищуються

Технічна довідка, видана ЮНІСЕФ, має на меті допомогти урядам, ІКТ- компаніям, освітянам та батькам захистити дітей під час самоізоляції

15 Квітень 2020
image
UNICEF

НЬЮ-ЙОРК, 15 квітня 2020 року: Мільйони дітей стикаються з підвищеним ризиком шкоди, оскільки під час вимушеної самоізоляції у межах пандемії COVID-19 їхнє життя все більше переміщується в Інтернет, наголосили сьогодні ЮНІСЕФ та його партнери.

«Пандемія коронавірусу призвела до безпрецедентного зростання часу, який діти проводять перед екранами гаджетів, – заявив виконавчий директор Глобального партнерства з ліквідації насильства щодо дітей доктор Говард Тейлор, – Закриття школи та суворі карантинні заходи означають, що все більше сімей покладаються на технології та цифрові рішення, щоб діти навчалися, розважалися та підтримували зв’язок із зовнішнім світом, але не всі діти мають необхідні знання, вміння та ресурси, щоб захистити себе в Інтернеті».

Понад 1,5 мільярда дітей та молодих людей у світі постраждали від закриття шкіл. Багато з них зараз продовжують заняття та загалом більше спілкуються в Інтернеті. Оскільки діти проводять більше часу на віртуальних платформах, вони можуть стати вразливішими до сексуальної експлуатації та спроб втертися в їхню довіру через Інтернет, оскільки зловмисники прагнуть використовувати фактор пандемії COVID-19. Відсутність особистого контакту з друзями та партнерами може призвести до посилення таких ризиків, як надсилання сексуальних зображень. Через збільшення часу, який діти проводять онлайн, та послаблення контролю за цим діти можуть стикатися з потенційно шкідливим та насильницьким контентом, а також піддаватися більшому ризику кібербулінгу.

ЮНІСЕФ разом зі своїми партнерами: Глобальним партнерством з ліквідації насильства щодо дітей, Міжнародним союзом електрозв'язку (МСЕ), Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), Управлінням ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН), Глобальним альянсом WePROTECT, Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Всесвітнім фондом дитинства США випускають нову технічну довідку, в якій закликають уряди, ІКТ-компанії, освітян та батьків бути пильними, вживати термінових заходів для зменшення потенційних ризиків та забезпечувати безпеку та позитивний досвід дітей в Інтернеті під час COVID-19.  

«Під час пандемії COVID-19 життя мільйонів дітей тимчасово обмежується лише їхніми домівками та гаджетами. Ми повинні допомогти їм зорієнтуватися в цій новій реальності, – підкреслила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор, – Ми закликаємо уряди та компанії об’єднати зусилля, щоб забезпечити безпеку дітей та молоді в Інтернеті за допомогою розширених функцій безпеки та нових інструментів, які дозволять батькам та вчителям навчати своїх дітей безпечно користуватися Інтернетом».

Попередні рекомендовані заходи щодо зменшення ризиків онлайн для дітей під час COVID-19 включають:

  • Для урядів: посилювати основні служби захисту дітей, щоб гарантувати, що вони продовжують активно працювати протягом усієї пандемії; забезпечувати навчання працівників галузі охорони здоров’я, освіти та соціальних служб щодо впливу, який COVID-19 може мати на самопочуття дітей, включаючи зростання онлайн-ризиків; підвищувати обізнаність та здійснювати освітні ініціативи щодо безпеки дітей в Інтернеті та забезпечувати, що провайдери соціальних послуг, школи, батьки та діти знають, куди повідомляти про порушення їхніх прав, та номери місцевих служб підтримки та гарячих ліній.
  • Для індустрії інформаційних технологій, включаючи платформи соціальних мереж: запровадити посилені заходи безпеки та захисту для онлайн-платформ, особливо для віртуальних навчальних інструментів, та забезпечити їх доступність для вчителів, батьків та дітей; сприяти та розвивати сервіси безпеки та служби допомоги з питань безпеки дітей; розробити стандартні політики модерації, що узгоджуються з правами дітей; застосовувати вбудовані заходи захисту та впроваджувати нові інновації, а також забезпечувати можливість підключення до Інтернету, щоб поліпшити доступ до Інтернету для дітей з неблагополучних сімей та домогосподарств з низьким рівнем доходу.
  • Для шкіл: оновити поточні стандарти забезпечення захисту, щоб враховувати нові реалії дітей, які навчаються вдома; пропагувати та здійснювати моніторинг належної поведінки в Інтернеті та забезпечити постійний доступ дітей до служб підтримки на базі школи.
  • Для батьків: забезпечувати, що на гаджетах дітей встановлені найновіші оновлення програмного забезпечення та антивірусні програми; відкрито говорити з дітьми про те, як і з ким вони спілкуються в Інтернеті; спільно з дітьми встановлювати правила щодо того, як, коли та де можна користуватися Інтернетом; звертати увагу на можливі ознаки стресу у дітей, які можуть виникнути у зв’язку з користуванням Інтернетом, бути в курсі політики шкіл і способів повідомлення про порушення прав дітей, а також мати доступ до номерів місцевих служб підтримки та гарячих ліній.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook