Міністерство охорони здоров’я України та ЮНІСЕФ разом з Фондом Олени Пінчук та Фондом Віктора Пінчука розробили «Онлайн-курс з респіраторної терапії»

08 Квітень 2020

КИЇВ. У зв’язку із поширенням коронавірусу в Україні особливо актуальними є не лише питання оснащення медичних закладів відповідною апаратурою. Надзвичайно важливою є інформаційна фахова підтримка лікарів, які сьогодні опинилися на першій лінії боротьби з COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Фонд Олени Пінчук та Віктора Пінчука розробили «Онлайн-курс з респіраторної терапії». Він буде корисним лікарям-анестезіологам, реаніматологам та медсестрам, які працюють у відділенні інтенсивної терапії, а також лікарям, медсестрам інших підрозділів медичних закладів і медичним менеджерам, які беруть участь у відповіді на спалах COVID-19.

Максим Степанов, Міністр охорони здоров’я України:  «Сьогодні наші лікарі знаходяться на передовій боротьби з новим коронавірусом. Для того, щоб вони вийшли переможцями, ми працюємо над тим, щоб створити їм умови для ефективної роботи. Ми вже підвищили медикам зарплати, поступово забезпечуємо їх засобами індивідуального захисту, а також прийняли єдиний державний протокол лікування хворих на COVID-19. Дуже важливо, щоб всі медичні працівники не просто знали алгоритм лікування, але й вміли застосовувати його на практиці. Саме тому подібні онлайн-курси – це просто знахідка в умовах карантину та недопущення розповсюдження інфекції»

У відео-блоках зокрема йдеться про будову апаратів штучної вентиляції легень та догляд за ними, первинні налаштування апаратів та адаптацію до пацієнта, тактику проведення вентиляції, важливість зволоження повітряно-дихальної суміші під час ШВЛ тощо. З відео-курсом можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/Online_Respiratory_Course

Лотта Сильвандер, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні: «ЮНІСЕФ підтримує Уряд України у заходах із подолання коронавірусу. Окрім закупівель засобів захисту для медичних працівників та медичного обладнання, ми вважаємо важливим удосконалення знань лікарів у респіраторній терапії. Оскільки вона  є зараз головною допомогою хворим на пневмонію, що викликана коронавірусноюз інфекцією. Саме тому ми залучили наших найкращих фахівців до створення цього навчального курсу».

У найближчі тижні курс буде доповнено новими розділами у відповідності до запитів медичних працівників, які працюють над подоланням епідемії коронавірусу, а особливо тих, хто працюють з респіраторною терапією.

Світлана Гавриленко, керівник медичних програм Фонду Віктора Пінчука: «Мета створення цього навчального відео-продукту забезпечити фахівців відділень реанімації та інтенсивної терапії простим, зрозумілим та універсальним алгоритмом дій щодо надання респіраторної підтримки хворим із застосуванням апаратів штучної вентиляції легень. Сподіваємося, що відео-тренінг буде корисним для наших лікарів та дозволить їм почувати себе впевненіше при проведенні вентиляції пацієнтам з тяжким перебігом захворювання на COVID-19».

Викладачами першої частини курсу є Ігор Малиш, завідувач відділення інтенсивної терапії загального профілю Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, анестезіолог вищої категорії, заслужений лікар України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, доктор медичних наук; Леся Згржебловська, старший ординатор відділення інтенсивної терапії загального профілю Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, доктор медичних наук; Ірина Кондратова, заступник генерального директора Харківської обласної клінічної лікарні — керівник регіонального перинатального центру, кандидат медичних наук, доцент кафедри педіатрії №1 та неонатології Харківського національного медичного університету; Володимир Мітін, експерт з медичного обладнання, офіційний представник компанії-виробника ШВЛ «VYAIRE MEDICAL INC.», Сергій Дубров, президент асоціації анестезіологів України, експерт МОЗ України.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

 Підпримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook