Молодіжні команди Донеччини та Луганщини отримають гранти від ЮНІСЕФ та ЄС на розвиток своїх громад

14 Лютий 2019
image
UNICEF

28 молодіжних команд отримають малі гранти у розмірі до 50 тис. гривень на реалізацію своїх ініціатив у Донецькій та Луганській області. За результатами довготривалого відбору, переможців конкурсу було оголошено під час фестивалю 8-10 лютого у Святогорську у рамках проекту «Молода енергія громад», який фінансує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Європейський Союз для підтримки громадської активності молоді на сході України.

Проект «Молода енергія громад» має на меті залучити підлітків та молодь віком від 14 до 19 років з Донецької та Луганської областей до розвитку своїх місцевих громад. Запропоновані молоддю ідеї мають вирішувати такі завдання, як налагодження діалогу для соціальної згуртованості, сприяння мирному співіснуванню та методам ненасильницького розв’язання конфліктів та шляхів примирення, пропагування інноваційних шляхів самовираження молоді, поглиблення знань про ризики для підлітків, підтримка ґендерної рівності та соціального включення, тощо.

«Наш проект залучив велику кількість активних молодих людей з Донецької та Луганської областей - листи с проектними заявками для участі надходили не зупиняючись, - розповів Голова ГО «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» Олександр Кашлаков. – Всього на розгляд експертній комісії прийшло близько 270 заявок від мешканців 76 населених пунктів».

«Коли ми їхали на форум, то у нас були суперечливі відчуття і ми не знали, чого нам чекати. Виявилося, що окрім захисту проектів ми ще дізналися багато нового про ораторське мистецтво, ведення бізнесу, лідерство, успішність. Захист проектів став достатньо складним етапом для нас, оскільки ми ніколи не робили нічого подібного у таких масштабах. Але ми впоратися й отримали багато задоволення», - поділилася враженнями учасниця форуму Тетяна Колесникова.

Як заначила Лора Білл, Заступниця голови Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні: «Молодь відчуває себе частиною громади тоді, коли вкладає в неї власні ідеї та зусилля. Ми віримо в те, що для підлітків власний маленький проект, корисний для громади, - це один із найефективніших способів отримати навички активного громадянина, лідера та менеджера проектів. Розвиток практичних навичок і підтримка лідерів серед молоді - це розвиток громади не у майбутньому, а вже сьогодні».

Проект «Молода енергія громад» є частиною великої програми ЮНІСЕФ «Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків та молоді у східній Україні». Проект о впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Це вже друга хвиля грантів, які фінансує ЄС ТА ЮНІСЕФ для підтримки молодіжних ініціатив на Сході. Перший етап відбувся у серпні 2018 року і було вибрано 28 команд, що вже отримали фінансування та втілюють у життя свої ініціативи. Серед реалізованих проектів першої хвилі: створення скейт-парку, відкриття школи електронної музики та діджеїнгу, проведення тематичних бесід на тему екології та встановлення контейнерів для сортування сміття, проведення фестивалю для підвищення суспільної уваги до проблеми розповсюдження ВІЛ-інфекції у підлітковому і молодіжному середовищах та багато інших.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Додаткові матеріали

image

Youth Energy Festival у Святогорську

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook