Молодь Маріуполя покращуватиме екологічну ситуацію за підтримки ЄС та ЮНІСЕФ

17 Грудень 2019
image
UNICEF

У Маріуполі відбувся відбір переможців програми UPSHIFT Україна, за результатами якого п'ять команд отримають фінансування від ЄС та ЮНІСЕФ на втілення своїх проєктів, спрямованих на захист навколишнього середовища. 

Це вже третя хвиля відбору на програму UPSHIFT у Маріуполі і цього разу до участі приймалися проєкти, що мають на меті покращення екологічної ситуації в місті. Серед переможців опинилися ініціативи з відкриття спеціалізованого майданчика для вигулу собак, висадки зеленої алеї біля навчального закладу, пошиву екосумок і мішків з використаних матеріалів, створення технологічної еколабораторії у навчальному закладі, поширення культури сортування сміття серед шкіл.

«Я дуже радий, що в нашої маріупольської молоді є можливість долучитися до UPSHIFT Україна. Я думаю, що такі програми мають проводитися на різні тематики, щоб можна було охопити всі сфери. І ми дуже зацікавлені в тому, щоб у нас була активна молодь, яка б пропонувала вирішення існуючих проблем», - сказав Ваагн Мнацаканян, начальник Управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Маріупольської міської ради.

Програма UPSHIFT дає молоді навички та ресурси, щоб  визначати проблеми своїх громад та пропонувати інноваційні рішення цих проблем. UPSHIFT розвиває життєстійкість молодих людей, а їхні громади отримують переваги від рішень, що пропонує молодь.  У програмі беруть участь команди молоді віком від 16 до 21 року, які проходять тренінги із планування, командної роботи та розвитку підприємницьких навичок, а також отримують гранти на реалізацію своїх ідей та  тривалу підтримку від наставників.

«Для ЮНІСЕФ дуже важливо залучати молодь до процесу прийняття рішень, які впливають на життя у їхніх громадах. Сучасне молоде покоління зіштовхується з іншими труднощами, ніж попередні. Нам було приємно бачити, наскільки ефективними можуть бути вирішення проблем, що запропонували молоді учасники програми UPSHIFT», - пояснив Ерве Морін, Програмний спеціаліст ЮНІСЕФ.

"Вперше хвиля в проєкті UPSHIFT була тематичною. Зважаючи на складну ситуацію із забрудненням навколишнього середовища у Маріуполі, було прийнято рішення присвятити набір у грудні саме цьому питанню. Місцева молодь, завдяки своєму досвіду, запропонувала безліч унікальних рішень для поліпшення екологічної ситуації в місті. П‘ять команд отримали можливість ці рішення реалізувати", - розповіла керівниця програми UPSHIFT Марина Ладиженська. 

В Маріуполі планується провести ще два відбори на програму. Податися на наступну хвилю можна до 8 січня 2020 року. Детальну інформацію та форму для реєстрації можна знайти за цим посиланням. Більше інформації про програму UPSHIFT можна знайти на сайті або Фейсбук сторінці.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Додаткові матеріали

 

Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їх меж.

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.  Приєднуйтесь до ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook

ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» – це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості. З 2018 року організація є виконавчим партнером ЮНІСЕФ у реалізації програми UPSHIFT Україна.