Звернення Виконавчої директорки ЮНІСЕФ Генрієтти Фор для відновлення роботи служб імунізації та базових медичних послуг у зв’язку з пандемією COVID-19

31 Березень 2020
image
UNICEF

НЬЮ-ЙОРК, 26 березня 2020 року. У всьому світі в результаті пандемії COVID-19 служби охорони здоров’я перевантажені, оскільки діяльність медичних працівників переключається на сприяння заходам реагування на пандемію.

Необхідність дотримання фізичної дистанції змушує батьків приймати важкі рішення про перенесення термінів планової імунізації.

Відзначається нестача товарів медичного призначення, а ланцюжки поставок відчувають безпрецедентну напругу через порушення транспортного сполучення. Скасування рейсів і торгові обмеження, введені країнами, значно ускладнили доступ до основних лікарських препаратів, включаючи вакцини.

З розвитком пандемії можуть виникнути перебої в наданні життєво важливих послуг, включаючи імунізацію, особливо в країнах Африки, Азії і Близького Сходу, де такі послуги гостро необхідні.

Найбільшому ризику можуть зазнати діти з найменш забезпечених сімей в країнах, уражених конфліктами і стихійними лихами.

Особливе занепокоєння викликає ситуація в країнах, які паралельно з реагуванням на випадки COVID-19 борються зі спалахами кору, холери або поліомієліту: таких як Афганістан, Демократична Республіка Конго, Південний Судан, Сирія, Сомалі та Філіппіни. Подібні спалахи не тільки перевантажують медичні служби, які і без того працюють на межі можливостей, а й можуть призвести до додаткових смертей і страждань людей. У такий момент ці країни не мають права допустити нові спалахи захворювань, яким можна запобігти шляхом імунізації.

Ідея зрозуміла: ми не повинні дозволити, щоб наші дії з боротьби з COVID-19 здійснювалися на шкоду життєво важливим заходам з охорони здоров'я.

ЮНІСЕФ з готовністю підтримує діяльність із задоволення потреб у базових медичних послугах та імунізації в найбільш уражених країнах при обмеженні ризику передачі COVID-19. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб створити належні запаси вакцин в країнах, які їх потребують. Ми працюємо в тісному контакті зі світовими постачальниками вакцин, щоб не допустити перебоїв у виробництві та забезпечити оптимальне управління постачаннями в цих складних умовах. Ми також надаємо більш вагому підтримку урядам для організації подальших поставок вакцин під час цієї пандемії.

У найближчі дні урядам, ймовірно, доведеться тимчасово відкласти проведення профілактичних кампаній з масової вакцинації в багатьох місцях з метою не допустити того, щоб надання послуг з імунізації сприяло поширенню COVID-19, і слідувати рекомендаціям щодо підтримки фізичної дистанції.

ЮНІСЕФ наполегливо рекомендує всім урядам негайно розпочати ретельно планувати активізацію заходів з імунізації після встановлення контролю над пандемією COVID-19. Ці заходи з вакцинації повинні бути орієнтовані на дітей, які не отримають дози вакцин у зв'язку з вимушеною перервою, і віддавати пріоритет дітям із сімей з низьким рівнем доходу та вразливим дітям. З метою успішного впровадження вакцин проти COVID-19 (коли вони будуть готові) ми повинні забезпечити, щоб наші програми імунізації залишалися функціональними і забезпечували охоплення осіб, які більше за інших потребуватимуть цих вакцин.

Імунізація залишається життєво важливим заходом з охорони здоров’я. Оскільки ЮНІСЕФ є найбільш покупцем і постачальником вакцин у світі, він і надалі відіграватиме ключову роль у підтримці поточних і майбутніх зусиль урядів у сфері імунізації. 

###

Примітки для редакторів

Завантажити мультимедійний контент про пандемію COVID-19, миття рук і вакцини можна тут: https://uni.cf/2WydpEk.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд

Спеціалістка з комунікацій

ЮНІСЕФ в Україні

Тел: +380503882951

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Дотримуйтесь ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook