Вінниця перемогла у міжнародному конкурсі міст дружніх до дітей за версією ЮНІСЕФ

17 Жовтень 2019
image
UNICEF

КЕЛЬН/КИЇВ. 17 жовтня 2019 року. Вінниця виграла престижну міжнародну премію “Child Friendly Cities Inspire Awards” серед найбільш дружніх до дітей міст у світі.  Міжнародна премія започаткована ЮНІСЕФ у 2019 році у рамках Всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Цією премією ЮНІСЕФ відзначає найкреативніші, найінноваційніші та надихаючі рішення міст, спрямовані на покращення життя дітей та молоді. 

Перемогу Вінниці приніс проект шкільного бюджету участі, що став найкращим у світі прикладом залучення дітей до міського врядування. Вінниця провела конкурс дитячих ініціатив на впровадження змін у школах, відібрала 11 найцікавіших ідей та профінансувала їх з міського бюджету на загальну суму 1 млн грн. Детальніше про переможний проект можна дізнатись із відео 

Вінницький проект був номінований у першій категорії “Участь дітей та молоді у житті міста”. У фіналі конкурсу Вінниця змагалась із містами-суперниками з В’єтнаму, Німеччини, Хорватії і Угорщини. Перемогу в номінації Вінниця розділила з Хошиміном (В’єтнам).

"Ми дуже раді бачити Вінницю серед міст-чемпіонів, які просувають принципи ініціативи “Громади, дружньої до дітей", щоб змінювати життя дітей", - говорить Лотта Сильвандер, Голова офісу ЮНІСЕФ в Україні, - "Але просто слухати дітей - недостатньо. Діти мають право брати участь у рішеннях, які на них впливатимуть. Діти просять міста вчитися одне у одного, переймати досвід та вдосконалювати ідеї одне одного. Тож, вручаючи цю нагороду, ми пропонуємо працювати в цьому напрямку, йти вперед глобально».

«Надзвичайно приємна і почесна для Вінниці перемога! Ця нагорода належить нашій активній молоді, яка вболіває за рідне місто. «Бюджет шкільних проектів» якраз і був створений для того, щоб дати можливість дітям реалізувати власні ідеї та ініціативи. І це черговий крок на нашому шляху до отримання статусу громади, дружньої для дітей та молоді за версією ЮНІСЕФ», - сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Претендентів оцінювали за чотирма критеріями: продемонстровані результати, креативність та інновації, можливість та доцільність повторення реалізованого проекту, відповідність принципам ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”.

 

Премія передбачає нагородження міст у шести номінаціях. Повний перелік переможців:

  • Недискримінація та рівність: Овейдо (Іспанія)
  • Участь дітей та молоді у житті міста: Вінниця (Україна), Хошимін (В’єтнам)
  • Дружні до дітей соціальні послуги: Шарджа (Об’єднані Арабські Емірати)
  • Безпечне та екологічне довкілля: Міслата (Іспанія)
  • Дозвілля та родинний відпочинок: Крінс (Швейцарія)
  • Дружнє до дітей врядування: Коупавогюр (Ісландія)

Церемонія нагородження відбулась 17 жовтня у Кельні під час Першого Глобального Саміту міст, дружніх до дітей.  

 

Примітка

Саміт міст, дружніх до дітей, об'єднав понад 550 учасників: мерів, місцевих лідерів, технічних експертів, дітей та молоді з понад 60 країн світу, щоб обговорити інноваційні підходи до реалізації та розширення прав дитини на місцевому рівні.

Це відбувається на тлі глобальних тенденцій, таких як урбанізація, зміна навколишнього середовища та масова міграція, що все більше впливають на дітей та молодь у їх повсякденному житті.

Сьогодні майже третина з 4 мільярдів людей, які проживають у містах, - це діти. За підрахунками, до 2050 року майже 7 з 10 дітей світу проживатимуть у містах - великих, середніх та малих.

Починаючи з 1996 року, міжнародна ініціатива ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей та молоді” підтримує міста та громади світу, що сприяє забезпеченню прав дитини на місцевому рівні. Сьогодні ініціатива охоплює приблизно 30 мільйонів дітей у 40 країнах світу. В Україні до Ініціативи приєдналося 170 міст та громад.

Карта проекту

Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Асоціація органів місцевого самоврядування, Національна Молодіжна Рада Україна.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Додаткові матеріали

image

Додаткові матеріали про ініціативу "Громада, дружня до дітей та молоді"

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для охоплення найбільш вразливих дітей. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх. Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми: www.unicef.org.ua Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до:
Ніни Сорокопуд, ЮНІСЕФ в Україні, nsorokopud@unicef.org +380 50 388 2951