Асоціація “IT Ukraine” та ЮНІСЕФ розкажуть дітям про мінну небезпеку за допомогою віртуальної реальності

12 Травень 2020
image
UNICEF

Асоціація “IT Ukraine” та ЮНІСЕФ підписали меморандум про співпрацю, який поклав початок важливому співробітництву у сфері захисту прав та освіти дітей і молоді. Першим результатом спільної роботи стане розробка інтерактивного VR-продукту із інформування про мінну небезпеку для дітей на cході України.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом із партнерами з протимінної діяльності нададуть технічну експертизу, рекомендації та світовий досвід інформування дітей про правила поведінки із вибухонебезпечними об’єктами в зоні конфлікту. Саме ці дані ляжуть в основу інтерактивного VR-продукту, який зокрема дозволить вимірювати обізнаність користувача до та після його застосування. Очікується, що вже восени ЮНІСЕФ розпочне спеціальні освітні сесії з фокусом на VR-складовій та дітях, які мешкають на сході України, а також у інших населених пунктах, де локалізовані склади боєприпасів.

«Після шести років конфлікту на сході України діти потребують інших підходів до опанування тем безпеки. Навчання через розваги може стати тим інструментом, який дозволить дітям та молоді отримати нові враження у поєднанні із засвоєнням інформації та формуванням життєво необхідних навичок, — сказала Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.  — ЮНІСЕФ вперше глобально розробляє VR-продукт із мінного інформування. І це великий крок у галузі зміни поведінкових моделей. Ми віримо, що співпраця з IT-індустрією та досвід України стануть корисними для освіти дітей у країнах, що потерпають від конфліктів».

Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації “IT Ukraine, зазначає: «VR-продукт, який ми наразі розробляємо в партнерстві з WeAR Studio та ЮНІСЕФ, дозволить наочно продемонструвати дітям небезпеку неправильного поводження з вибухонебезпечними предметами. Вдячні за довіру та можливість застосувати знання українських IT-фахівців, адже ця співпраця стане унікальним кейсом в Україні, а може, і в цілому світі, коли IT-технології допомагають рятувати життя дітей і молоді в зонах збройного конфлікту».

Понад 430 тисяч дітей усе ще живуть у районах, розташованих з обох сторін лінії зіткнення на сході України. Згідно з оцінкою ЮНІСЕФ, лише 57% опитаних у зоні конфлікту дітей віком до 12 років здатні ідентифікувати небезпечні предмети. При цьому кожна третя постраждала дитина тут зазнала травм через міни та вибухонебезпечні пережитки війни. 

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про Асоціацію "IT Ukraine"

Асоціація "IT Ukraine" (IT Ukraine Association) — це найбільший пул сервісних і продуктових ІТ-компаній в Україні, які сукупно формують 50% всієї експортної виручки ІТ-галузі в Україні та об’єднують 27% українських IT-фахівців. Асоціація працює на ринку понад 15 років. Її місія — забезпечити сприятливі умови для розвитку сфери IT в країні та за кордоном. Детальнішу інформацію про IT Ukraine Association можна знайти на сайті.

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook