Пом’якшення негативного впливу наслідків пандемії COVID-19 на вразливих дітей та вразливі сім’ї

Аналітична записка: рекомендовані заходи соціального захисту

image
UNICEF

Опис документу

Світовий досвід свідчить, що будь-яка криза закінчується. Криза, повязана з пандемією COVID-19 також закінчиться, тому наразі важливо заздалегідь підготуватися до нівелювання можливих ризиків. Наша головне завдання – звести до мінімуму соціально-економічні наслідки кризи з позицій захисту прав дитини. Кризи вимагають швидких рішень, які зазвичай мають тактичний характер і яким бракує більш довгострокового бачення.

Перед Україною постають виклики щодо послідовного здійснення реформ, забезпечення макроекономічної стабільності, стимулювання економічного зростання, відповіді на конфлікт у східних регіонах країни, що триває. Економічний розвиток уповільнюється, що насамперед відчувають сім’ї з дітьми. Тиск на систему соціального захисту, яку потрібно удосконалювати, буде значним, тоді як витрати на першочергові рішення можуть розтягнутися на роки. Цю аналітичну записку розроблено для надання Уряду України стислого аналізу ситуації з рекомендаціями щодо подальших дій для пом’якшення впливу COVID-19 і спричиненогоним економічного спаду на вразливих дітей та вразливі сім’ї. Рекомендації базуються на висновках аналізу поточної соціально-економічної ситуації, досвіду інших країн, який накопичео за останні місяці, та світової практики надання ефективної допомоги. Держава має визначится щодо швидких відповідей на пріоритетні запитання: Кому допомагати в першу чергу? Коли? Як саме? Як довго?

На цій сторінці ви можете завантажити повну та коротку версії аналітичної записки. 

cover
Автор
Департамент соціальної політики Представництва ЮНІСЕФ в Україні: Артур Айвазов, Наталія Бородчук, Наталія Сітнікова, Віталій Старіков
Дата публікації
Мови
Українська, Англійська