UNICEF SOMALİ'DE ÖLDÜRÜLEN VE YARALANAN MESLEKTAŞLARINI SAYGIYLA ANIYOR

21 Nisan 2015

NAİROBİ, 21 NİSAN 2015 – UNICEF, dün Somali’nin kuzeyindeki Garowe’ye işlerinin başına giderken korkunç bir saldırıya maruz kalıp yaşamlarını yitiren dört çalışanının adlarını açıklarken duyduğu derin üzüntüyü bir kez daha dile getirmektedir. 


Saldırıda yaşamlarını yitirenler:

  • Payenda Gul Abed, Mayıs 2014’ten bu yana UNICEF’in Garowe’deki çocuk felci aşılama çalışmalarının eşgüdümünü sağlamaktaydı.
  • Brenda Kyeyune, 2014 yılından bu yana Somali’deki çocuk felci eradikasyon çalışmalarını desteklemeye yönelik toplum seferberliği ve iletişim girişimlerini yönetmekteydi.
  • Woki Munyui, 2007 yılından bu yana UNICEF’in Somali’deki eğitim çalışmalarını desteklemekteydi.
  • Stephen Oduor, 2010 yılından bu yana UNICEF için idari çalışmalar üstlenmişti.

Bu kahramanlar çocuklar için daha iyi bir dünya kurmaya kendilerini adamış insanlardı. Bugün, UNICEF olarak hepimiz onların bu fedakârlıklarını saygıyla anıyoruz.

UNICEF’ten beş kişi daha saldırı sırasında yaralanmış ve halen tedavi altındadır. Kendilerine acil şifalar diliyoruz.

UNICEF’le ilişkisi olmayan iki yerel güvenlik görevlisi de saldırı sırasında yaşamını yitirmiş, dört kişi de yaralanmıştır.

Öldürülen dört çalışanımızla yaralanan diğerlerinin ailelerinin acısını yürekten paylaşıyoruz. UNICEF olarak tüm personelimizle Somali’deki kadınları ve çocukları destekleyici çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.

İrtibat Kişileri

Sema Hosta
Chief of Communication
UNICEF in Türkiye
Telefon: + 90 312 454 10 10

UNICEF hakkında

UNICEF en dezavantajlı durumdaki çocuklara ulaşmak için dünyanın en zorlu kimi yörelerinde çalışmalar yürütmektedir. 190 ülkede ve bölgede herkes için daha iyi bir dünya adına tüm çocuklar için çalışıyoruz. UNICEF ve çocuklara yönelik çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org.UNICEF’i Twitter ve Facebook’tan takip edin.