UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake'in Somali Garowe'deki saldırıyla ilgili açıklaması

20 Nisan 2015

ROMA/NEW YORK, 20 NİSAN 2015 -  “Bugün Somali’nin kuzeyinde UNICEF’ten meslektaşlarımıza karşı gerçekleştirilen korkunç saldırı, yalnızca bu kişilere değil hizmet götürdükleri insanlara da yöneliktir. Öldürülen dört çalışanımızla yaralanan diğerlerinin ailelerinin acısını yürekten paylaşıyoruz. UNICEF olarak hepimiz derin bir acı ve öfke içindeyiz. 

“Meslektaşlarımız, yaşamlarını Somalili çocuklar için yapılan çalışmalara adayan kişilerdi. Kendilerini ‘kurban’ saymıyoruz. Yitirdiklerimizi ve yaralananları kahraman olarak görüyoruz. Yitirdiklerimizin acısını yaşarken yaralananlara acilen şifa diliyoruz.

“Somali’de en güç durumdaki çocuklara ve ailelerine yönelik çalışmalarımızın sürmesi, yitirdiklerimizin anısına yapılacak en iyi şey olacaktır.”

 

İrtibat Kişileri

James Elder
UNICEF Regional Office in Nairobi
Telefon: +254 71558 1222

UNICEF hakkında

UNICEF en dezavantajlı durumdaki çocuklara ulaşmak için dünyanın en zorlu kimi yörelerinde çalışmalar yürütmektedir. 190 ülkede ve bölgede herkes için daha iyi bir dünya adına tüm çocuklar için çalışıyoruz. UNICEF ve çocuklara yönelik çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org.UNICEF’i Twitter ve Facebook’tan takip edin.