Tuba Büyüküstün, UNICEF ile Birlikte Çocuklar için Çalışacak!

25 Mayıs 2014
Tuba Büyüküstün, UNICEF ile Birlikte Çocuklar için Çalışacak!
UNICEF
UNICEF İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün, UNICEF Türkiye Temsilcisi Ayman Abulaban

Başarılı sinema ve dizi oyuncusu Tuba Büyüküstün, UNICEF ‘in “İyi Niyet Elçisi” oluyor. Büyüküstün, UNICEF’in tüm dünyada çocuk hakları için mücadele eden İyi Niyet Elçilerinden biri olarak görev yapacak.


1946 yılından bugüne, dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan her türlü dramda en savunmasız grupları oluşturan çocuklar için çalışan UNICEF, kanaat önderi olmuş ünlü isimlerle sosyal sorumluluk alanında işbirliğini başlatan ve bunu en sistemli şekilde yürüten organizasyondur. Gerek ülkesinde gerekse de dünyada geniş kitleleri etkileme gücüne sahip isimlerle yapılan işbirlikleri sayesinde bugün birçok soruna dikkat çekilerek, çözüm bulma konusunda ciddi bir insiyatif yaratılıyor.

 

O isimlerden biri de Tuba Büyüküstün. UNICEF, Türk sinemasının en başarılı genç kuşak temsilcileri arasında yer alan Büyüküstün ile dünya çocukları için birlikte çalışma kararı aldı. Mayıs ayında İyi Niyet Elçisi olarak atanacak olan genç oyuncu, bundan sonra UNICEF Türkiye ile bir dizi ortak çalışmaya imza atacak. Tuba Büyüküstün, hem Türkiye içinde hem de sınırlarımız dışında çocukların maruz kaldığı sorunlara ve çözüm yollarına dikkat çekerek farkındalık yaratan iyilik elçilerinden biri olacak. 

 

UNICEF projelerine Tuba Büyüküstün desteği

UNICEF Türkiye, son günlerde tüm ülkemizi derin bir üzüntüye boğan Soma maden kazası, dünya tarihinin en büyük dramlarından biri olarak kabulen Suriye krizi gibi olağanüstü dönemlerde çocukların korunması ve desteklenmesi başta olmak üzere; okul öncesi eğitim, çocuklar için adalet, kimsesiz çocuklar için bakıcı aile uygulamaları, çocuk gelinler, çocuk işçiliği gibi bir çok alanda çocukların korunmalarına ve gerekli desteği almalarına ilişkin faaliyetler yürütüyor. Tuba Büyüküstün, UNICEF İyi Niyet Elçisi olarak bu projelerde aktif olarak görev yapacak.  

 

Çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak hepimizin sorumluluğu

İki çocuk annesi olan ve rol aldığı yapımlar ile Balkanlardan Ortadoğu ülkelerine kadar uzanan geniş bir coğrafyada tanınan Büyüküstün, “Her şeyden önce bir anne olarak, UNICEF ailesine katılmak benim için ciddi bir gurur kaynağı. Çocuklar her nerede olursa olsunlar hep masumdurlar. Onlar din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı olmaksızın hepimizin evlatları. 
 

Çocuklara eşit şartlar sunduğumuz bir dünya yaratmak da hepimizin görevi diye düşünüyorum. Bu noktada biz sanatçılara da ciddi görevler düşüyüor. Bu temel hedefler doğrultusunda, şu an mağdur durumda olan tüm dünya çocukları için UNICEF'e elimden gelen tüm desteği vermek ve onların ellerinden tutmak için sabırsızlanıyorum.” diye konuştu.

 

UNICEF İyi Niyet Elçileri Tüm Dünyada

UNICEF, Tuba Büyüküstün ile olduğu gibi çocukların korunması paydasında, geniş kitleleri etkileme gücüne sahip güçlü isimlerle işbirliği yapıyor. Shakira, Katy Perry, David Beckham, Lionel Messi, Serena Williams, Orlando Bloom ve daha birçok ünlü isim UNICEF aracılığı ile dünya genelinde çocuk haklarının savunuculuğunu yapıyor.

İrtibat Kişileri

Sema Hosta
Chief of Communication
UNICEF in Turkey
Telefon: +90 533 622 8346

UNICEF hakkında

UNICEF en dezavantajlı durumdaki çocuklara ulaşmak için dünyanın en zorlu kimi yörelerinde çalışmalar yürütmektedir. 190 ülkede ve bölgede herkes için daha iyi bir dünya adına tüm çocuklar için çalışıyoruz. UNICEF ve çocuklara yönelik çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org.UNICEF’i Twitter ve Facebook’tan takip edin.