ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞAN PARLAMENTERLER

Çocukların ve gençlerin desteklenmesine ve korunmasına yönelik işbirliği, ilerleme ve yeni fırsatlar değerlendirilecek

17 Aralık 2021
UNICEF
UNICEF

UNICEF Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi’nin girişimiyle, Ulusal Parlamento Üyeleri, Parlamentolar Arası Birlik, AB Parlamentosu, AKPM, BDT Ülkeleri Parlamentolar Arası Meclis, Gençlik Parlamentoları ve çocuk hakları uzmanlarına yönelik üst düzey bir Bölgesel İstişare gerçekleştirilecektir.

Etkinliğin amacı, UNICEF’in parlamenterlerle işbirliğini ve ortaklığını arttırarak sistematik hale getirmek ve yasa koyucuların dikkatini çocukların ve gençlerin acil ihtiyaçlarına çekmektir.

Bölgesel İstişare, Avrupa ve Orta Asya’daki çocuklara ve gençlere yönelik kazanımlar elde etmek amacıyla deneyim alışverişinin ve bilgi paylaşımının yapılacağı bir forum işlevi görecektir.

Bilgi Notu, Etkinlik Programı ve Parlamenterler Tarafından Verilen Taahhüt buradan indirilebilir.

UNICEF

İrtibat Kişileri

Sema Hosta
Chief of Communication
UNICEF in Türkiye
Telefon: + 90 312 454 10 10

UNICEF hakkında

UNICEF en dezavantajlı durumdaki çocuklara ulaşmak için dünyanın en zorlu kimi yörelerinde çalışmalar yürütmektedir. 190 ülkede ve bölgede herkes için daha iyi bir dünya adına tüm çocuklar için çalışıyoruz. UNICEF ve çocuklara yönelik çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.unicef.org.UNICEF’i Twitter ve Facebook’tan takip edin.