ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞİN-- UNICEF

Basın Merkezi 2008/05/29: Çocukların Korunması

Devlet Bakanı Sn. Nimet Çubukçu UNICEF’e teşekkür etti

Önce Çocuklar logosu

Türkiye’de Çocuklar için
İyi Yönetişim, Koruma
ve Adalete Doğru

T.C. Devlet Bakanlığı

Sayın Reza Hossaini,

Çocuklarımız için daha güzel bir dünya için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapacağımız işbirliğine ilişkin dileklerinizi içeren mektubunuzdan büyük bir mutluluk duydum.

Türkiye’deki Çocuklar için İyi Yönetişim, Koruma ve Adaletin Güçlendirilmesi Projesi’nin çocuklarımızı aydınlık bir geleceğe taşımak ve haklarının eksiksiz olarak hayata geçirilmesi noktasında ileri bir adım oluşturduğuna yürekten inanmaktayım.

Bizlerin yarına güvenle bakabilmesi, çocuklarımıza sağlayacağımız imkânlarla yakından ilgilidir. Ancak, bu olanakların geliştirip, kullanılabilir hale gelebilmesi için çocuk haklarının yetişkinler ve çocuklar tarafından öğrenilmesi konusu büyük önem taşımaktadır. Bu çerçevede çocuklara yönelik koruyucu ortamın güçlendirilmesi yolunda bir durak olarak gördüğüm söz konusu proje ile binlerce çocuğumuza, çocuklarla çalışan meslek elamanlarına ve aileye ulaşmış olmamızın bundan sonraki çalışmalarımıza önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Bu vesileyle dünyada çocuk haklarının başlıca savunucusu olan UNICEF’in değerli çalışanlarına şahsınızın nezdinde bir kez daha teşekkür eder, yeni projelerde birlikte çalışmak umuduyla çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygımlarımla,

Nimet Çubukçu
Devlet Bakanı

Daha fazla bilgi için:

Sema Hosta, UNICEF Türkiye İletişim Sorumlusu
0312 454 1000, Cep: 0533 622 8346

Proje ile ilgili daha fazla bilgi ve kaynak için, Önce Çocuklar Bilgi Kaynakları’nın sayfasına bakınız.

 ◀ Önceki sayfa  |   ▶ Sonraki sayfa