Koronavirüsü hastalığı (COVID-19)

Kendinizi ve çocuğunuzu bu virüsten korumak için bilmeniz gerekenler

UNICEF
Kendinizi ve çocuğunuzu korumanın yolları
UNICEF/UNI304655

Herkes koronavirüsten (COVID-19) söz ediyor. Nereye baksanız virüse ve bundan nasıl korunabileceğinize ilişkin bilgilere rastlıyorsunuz.  Bu konudaki gerçekleri bilmek, kendinizi ve sevdiklerinizi gerektiği gibi koruyabilmek açısından kilit önemdedir. Ancak ne yazık ki ortalıkta pek çok yanlış bilgi dolaşmaktadır. Bir sağlık krizi sırasında yanlış bilgi insanları hastalık karşısında korunmasız ve savunmasız bırakır, korkuyu ve insanları damgalama eğilimlerini daha da yaygınlaştırır.

Gerçekleri öğrenmek için Sağlık Bakanlığı, UNICEF ve WHO gibi güvenilir kaynaklara başvurun. UNICEF bu konuda doğru bilgiler sağlamak için küresel sağlık uzmanlarıyla aralıksız çalışmaktadır. Güvenebileceğiniz bu bilgiler en son bilimsel kanıtları temel almaktadır. Ebeveynlere ve öğretmenlere en son güncellemeleri ve açıklamaları iletmeye, yeni bilgiler geldikçe medyaya kaynak sağlamaya devam edeceğiz. O halde kendinizi ve ailenizi korumanın en iyi yolları için bu kanallara başvurun.

COVID-19 ile ilgili yanlış bilgilerle mücadelede lütfen bize yardımcı olun. İnsanların COVID-19 ile ilgili gerçekleri bilmeleri ve sağlıklarını korumaları için bu sayfada yer alan bilgileri ailenizle, dostlarınızla ve meslektaşlarınızla paylaşın.

COVID-19 ile ilgili güncellemeler

Medya Kaynakları

Çocuklarınıza Korona virüsü (COVID-19) nasıl anlatabilirsiniz?

Koronavirüs ile ilgili bilmeniz gereken 6 gerçek

📢 UNICEF Gençlik Destekçisi ve milli basketbolcumuz 🏀 Cedi Osman’dan tüm gençlere mesaj var!