ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞİN-- UNICEF

Bilgi Kaynakları

Bir grup erkek çocuk şakalaşıp, kucaklaşıyorlar

Grup kucaklaşması.
Fotoğraf Rana Mullan
© UNICEF Türkiye 2004

UNICEF Türkiye Bilgi Kaynakları bölümü yerel ve uluslararası dökümanların bir kütüphanesi olup çocuk hakları, onların sağlığını, gelişimini ve genel refahları adına UNICEF çalışmalarını desteklemektedir.

Uluslararası sözleşme ve anlaşmalar, örneğin Çocuk Haklarına Dair Sözleşme (ÇHS), Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Uluslararası Sözleşmesi (CEDAW) ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi (İHEB) dahil olmak üzere Türkçe ve onaylanmış İngilizce versiyonları arasında karşılaştırmalar için bağlantılar bulunmaktadır.

Bilgi Kaynakları bölümünde hemen tüm dökümanların html ve pdf formatları da mevcuttur. Format seçenekleri açık bir şekilde bulundukları yerde belirlenmiştir.

UNICEF Türkiye web sitesiyle doğrudan ilişkili örneğin Ek Sözlük, Endeks, Geri Bildirim Formu ve Tablo İçeriğinin Tamamı gibi bölümlere sürekli kaynaklar menüsünde bağlantılar bulunmaktadır.

UNICEF’in Türkiye’deki ve aynı zamanda küresel internet ağındaki çalışmalarına katkıda bulunacağına inandığımız değerli yorumlarınız için geri bildirim formunu kullanmanızı öneririz.

Not: Evet Deyin bülteni ve Basın Merkezi bölümlerinde UNICEF’in çalışmaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Araştırmalar için basın açıklamaları hem konu ve hem tarih belirtilerek yapılmalıdır. Evet Deyin bülteni sayılarına göre arşivlenmiştir.

Acil Durum ve Felaketler

Çocuk Hakları

Çocuk Katılımı

Çocuk Forumu logosu

Çocuk Katılımı Bilgi Kaynakları Sayfası.

Çocukların Korunması

Children First logo

Önce Çocuklar Bilgi Kaynakları Sayfası

Dünya Çocuklarının Durumu

Note: DÇD raporlarını ayrı bölümlerde Word ve pdf dosyası şeklinde indirebilirsiniz.

Genel Bilgi

Kız Çocuklarının Eğitimi

Sağlık

Uluslararası Sözleşmeler ve Anlaşmalar

 ◀ Önceki sayfa  |   ▶ Sonraki sayfa

ARŞİV
   

RSS feed bağlantısı * RSS nasıl kullanılır …