ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞİN-- UNICEF

Evet Deyin Manşeti © UNICEF Türkiye 2002Üç Aylık UNICEF Türkiye Bülteni

Fotoğraf Rana Mullan © UNICEF Türkiye 2003

Fotoğraf makinasının kendisine döndüğünün farkında.
Fotoğraf Rana Mullan
© UNICEF Türkiye 2003

Evet Deyin, UNICEF Türkiye’nin sağlık ve öğrenim, çocuk hakları ve diğer gelişim programları hakkında ve Türkiye’deki kadın ve çocuklara yönelik konularda haberler verir. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanır, kolay ve bilgilendirmeye yönelik tarzıyla okuyucuya çalışmalarımızdaki gelişmelerle ilgili güncel bilgiler aktarır.

Bültenimiz adını, ÇKH’ye içerisinde yüksek ses getiren, bugün dünyada çocukları etkileyen konuları mercek altına alıp öncelikli olarak toplumun desteğini amaçlayan Çocuklar için Evet Deyin kampanyasından almıştır. Kampanya Türkiye için özel bir anlam taşımaktadır. Evet Deyin onay formuna nüfusun dörtte biri imza atmıştır. Bu sonuç BM Genel Kurulu, 2002 BMÇÖO’da açıklanmıştır.

Türkiye kampanyaya muhteşem bir yanıt vermiş ve bu yanıt ülke haritasıyla birlikte bültenin manşetinin bir parçasını oluşturmuştur. UNICEF ve çalışma ortaklarının çocukların refahı ve gelişimi için yaptıkları herşeyi Türkiye daima yankılanan bir ‘EVET!’le destekleyecektir.

Her sayının tüm içeriği web sitesinde bulunmaktadır (menü’yü kullanarak diğer sayılara ulaşabilirsiniz). Her sayının -- her bir bölümü ayrı indirilerek -- pdf formatında baskı çıkışı bulunmaktadır.

Not: Evet Deyin içindeki fikir ve düşünceler UNICEF’in görüşlerinin mutlak yansıması değildir.

 ◀ Önceki sayfa  |   ▶ Sonraki sayfa