سوءتغذیه کودکان در ایران: توسعه محصول مسئولانه

صنایع غذایی چگونه می‌توانند به رفع سوءتغذیه در ایران یاری رسانند

UNICEF and Swiss Chamber
UNICEF Iran/2019/Sayyari

مطالب مهم

یونیسف ایران با همکاری اتاق بازرگانی ایران-سوئیس و اتاق بازرگانی تهران و همچنین با حمایت سفارت سوئیس نشست فنی یک روزه‌ای را، چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماه، برای فعالان صنعت غذا و با هدف ارتقاء تغذیه کودکان در ایران برگزار کرد.

در این کارگاه یک روزه که در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، کارشناسان این حوزه از جمله طیف متنوعی از صاحبان صنایع غذایی ایران در مباحث فنی پیرامون تولید محصولات غنی و تقویت شده برای کودکان و نیز بهترین روش‌های کاهش سطح ناسالم روغن، نمک و شکر در این محصولات به منظور مبارزه با سوء تغذیه کودکان شرکت کردند.خانم کریستین وایگند، قائم مقام نماینده یونیسف ایران، جناب آقای مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس در ایران، جناب آقای شریف نظام مافی، رئیس اتاق بازرگانی ایران-سوئیس، و دکتر بهمن عشقی، دبیر کل اتاق بازرگانی تهران، از جمله سخنرانان نشست آغازین این کارگاه بودند.

ترویج فعالیت‌های کسب‌و‌کار مسئولانه در محیط کسب‌و‌کار ایران بالاخص در حوزه کودکان یکی از اهداف کلیدی مشارکت یونیسف ایران با بخش خصوصی است.

یونیسف همکاری نزدیکی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد تا به کاهش تأثیر سوءتغذیه و نیز افزایش تغذیه مکفی در میان کودکان بویژه در هزار روز اول زندگی، یاری رساند.

گزارش این نشست (به زبان انگلیسی) در دسترس است.

Child Malnutrition in Iran: Responsible Product Development
نویسنده
UNICEF Iran
تاریخ انتشار مطلب
زبان
انگلیسی

گزارش را دانلود کنید

(PDF, 2,72 MB)