کمک 1/8 میلیون دلاری دولت ژاپن به یونیسف برای حمایت از کودکان آسیب دیده از سیل در ایران

26 ژوئن 2019
japan embassy
UNICEF Iran/2019/Yeganehfar

تهران 5 تیرماه 1398 دولت ژاپن مبلغ یک میلیون و هشتصد هزار دلار برای حمایت از کودکان آسیب دیده از سیل اخیر در جمهوری اسلامی ایران، به یونیسف اهدا کرد.

یونیسف این کمک مالی سخاوتمندانه را صرف کمک های بشردوستانه در زمینه آب و بهداشت، سلامت،  حمایت و آموزش برای آسیب پذیرترین زنان و کودکان متاثر از سیل های شدید در ایران خواهد کرد.

در دیداری تشریفاتی که به مناسبت دریافت این کمک در سفارت ژاپن در تهران ترتیب داده شد، نماینده یونیسف در ایران، دکتر ویل پارکس ضمن ملاقات با سفیر ژاپن در ایران، آقای میتزوگو سایتو، ضمن تقدیر و تشکر از دولت ژاپن برای اهدای این کمک مالی سخاوتمندانه گفت: "یونیسف و شرکای کاری اش در ایران از زمان وقوع سیل برای خدمت به کودکان و خانواده های آسیب دیده از این فاجعه بی وقفه در حال تلاش بوده اند تا از حفظ سلامتی، آموزش و حمایت از کودکان در شرایط بحران اطمینان یابند."  

سفیر ژاپن در ایران، آقای میتزوگو سایتو، نیز همکاری نزدیک یونیسف و دولت ژاپن را تایید کرد و گفت:"سیل اخیر ایران متاسفانه خسارات زیادی وارد کرد و مردم بسیاری از جمله زنان و کودکان به کمک اضطراری نیازمندند. امیدواریم این کمک بشردوستانه که از طریق یونیسف برای بهداشت و سلامت، آموزش و حمایت از کودکان هزینه می شود، از رنج مردم سیل دیده بکاهد."

 در فروردین ماه 1398، سیلی ویرانگر به سه چهارم کل کشور ایران آسیب رساند و در پی آن 10 میلیون نفر که نیمی از آنان کودک هستند، آسیب دیدند. در نتیجه این سیل، ده ها تأسیسات زیرساختی مر بوط به آموزش و پرورش و یا مراکز بهداشت یا به طور جزئی و یا به طور کامل نابود شدند.

بر اساس درخواست فوری وزارت بهداشت و اطمینان از واکسیناسیون و ایمن سازی کودکان در این فاجعه، یونیسف ماشین های حمل واکسن،

یخچال های مخصوص و تجهیزات زنجیره سرما برای برای توزیع در مناطق آسیب دیده تهیه کرد. تقریبا سه ماه پس از سیل، همچنان کودکان در مناطق  سیل زده ایران به کمک های فوری نیاز دارند و اقلام حمایتی بیشتری مورد نیاز است.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

بهاره یگانه فر، کارشناس ارتباطات، دفتر یونیسف ایران، byeganehfar@unicef.org

ژولیت توما، مدیر منطقه ای ارتباطات یونیسف، Jtouma@unicef.org

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف:

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در 190 کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند.