سخنرانی نماینده یونیسف ایران در اولین مدرسه تابستانی حقوق کودک در کشور

03 سپتامبر 2019
Tabriz
UNICEF Iran/2019

خانم مندیپ اوبرایان، نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران، طی یک پیام ویدئویی در مراسم افتتاح اولین مدرسه تابستانی حقوق کودک که توسط مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک،  تحت نظارت وزارت دادگستری، در روز سه‌شنبه دوازدهم شهریور ماه برگزار شد، سخنرانی کرد.

خانم اوبرایان ضمن تأکید بر دستاوردها و نتایج حاصله دولت جمهوری اسلامی برای کودکان در سی‌امین سالگرد تصویب پیمان نامه حقوق کودک گفت: « به بیان ساده، اجرای اصول مندرج در این پیمان‌نامه به معنای ارائه فرصت‌های برابر به تمام کودکان، دختران و پسران، در حوزه‌های سلامت و رفاه، تغذیه، تحصیل، حمایت و نیز ارتقای منافع عالیه کودکان در تمام تصمیماتی است که زندگی آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.»

مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در دی ماه 1388، تحت نظرات وزارت دادگستری، تشکیل شد. برنامه کاری ویژه این نهاد، نظارت بر اجرای پیمان‌نامه حقوق کودک در ایران است. از آن زمان تاکنون، یونیسف همکاری موفقی با مرجع ملی در تعدادی از برنامه‌ها برای کودکان داشته است، برنامه‌هایی به مانند حمایت فنی در راستای ارائه گزارش دوره‌ای ایران به کمیته پیمان‌نامه حقوق کودک.

تماس با ما

بهاره یگانه فر

کارشناس ارتباطات

یونیسف

تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در 190 کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.