حضور فعال ایران در اولین نشست بین‌المللی شهرهای دوستدار کودک یونیسف

21 اکتبر 2019
CFCI
UNICEF Iran/2019

هیأت عالی‌رتبه دولت ایران در راستای همکاری مشترک یونیسف ایران و وزارت کشور با هدف گسترش شهرهای دوستدار کودک، با حضوردر اولین نشست بین‌المللی ابتکار شهرهای دوستدار کودک  یونیسف که از بیست‌وسوم تا بیست‌وششم مهرماه در کلن آلمان برگزار شد، در پنل های تخصصی این نشست فعالانه مشارکت کرد.

دکتر قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان، در روز جمعه بیست‌وششم مهرماه بر ضمن تاکید بر اهمیت اعلامیه شهرهای دوستدار کودک که توسط کودکان و نوجوانان شهرهای دوستدار کودک و دیگر شهرها قرائت شد، در همراهی با 100 شهردار از بیش از 40 کشور جهان، بیانیه شهرداران در کلن را با هدف تاکید بر تعهد اصفهان بر اجرای این ابتکار، امضاء کرد.

در پنل تخصصی «آنچه دولت‌های مرکزی برای حمایت از اجرای بهتر ابتکار شهرهای دوستدار کودک در شهرها و جوامع می‌توانند انجام دهند»، آقای جواد صفائی، مدیرکل آژانس‌های تخصصی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، چگونگی تسهیل ابتکار بین‌المللی شهرهای دوستدار کودک در ایران توسط دولت را تشریح کرد.

خانم فاطمه جوانی، ریاست سازمان‌های بین‌المللی و آژانس‌های تخصصی در وزارت کشور، نیز «ابتکار ملی اتاق‌های مادر و کودک» در ایران را در جلسه ویژه سیاست‌های دوستدار خانواده ارائه کرد.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در 190 کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.