اولین نشست بین‌المللی مین‌زدایی بشردوستانه: چالش‌ها و بهترین اقدامات

14 مارس 2019

تهران 23 اسفند 97 - دکتر ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران، با حضور در اولین "نشست بین‌المللی مین‌زدایی بشردوستانه: چالش‌ها و بهترین اقدامات" به میزبانی مرکز مین‌زدایی ایران و کمیته بین المللی صلیب سرخ، گفت: "مین‌های زمینی به عنوان سلاح‌های بدون چشم شناخته می‌شوند. مین‌ها بین سرباز یا یک کودک، یا بین تانک و اتوبوس مدرسه تفاوتی قائل نیستند. در پنج سال گذشته، سرویس خدمات مین‌زدایی سازمان ملل، برنامه توسعه سازمان ملل و یونیسف و دیگر سایر آژانس‌های سازمان ملل به طور مستقیم کمک‌هایی در راستای مین‌زدایی به سی و پنج کشور و منطقه که با مین‌های ضد نفر و یا مواد منفجره باقیمانده از جنگ آلوده بودند، ارائه کردند. از سال 2014 تاکنون و با حمایت‌های یونیسف، 19 میلیون کودک در 25 کشور، شامل چندین کشور خاورمیانه و اغلب در مناطق درگیر مناقشه، از آموزش‌های حیاتی مقابله با خطرات مین، بهره مند شدند".
یونیسف ایران هم اکنون در حال گفتگو با همکاران ایرانی برای بررسی ظرفیت‌های جدید همکاری تخصصی در حوزه مقابله با خطرات مین است. آخرین فعالیت یونیسف در این حوزه در سال 2003 انجام گرفت.

تماس با ما

بهاره یگانه فر

کارشناس ارتباطات

یونیسف

تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در 190 کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.