مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

جعبه ابزار برای خبرنگاران

لینک‌های صوتی و تصویری

شماره تماس برای خبرنگاران

 

مهتاب کرامتی، هنرپیشه ایرانی، سفیر حسن نیت یونیسف شد

تهران-5 شهریور 1385 هنرپیشه ایرانی ،خانم مهتاب کرامتی به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف در ایران منصوب شد.

آقای کریستین سالازار فولکمن،نماینده یونیسف در ایران، در کنفرانس خبری که در این رابطه در دفتر یونیسف ایران برگزار شد گفت:" ما بسیار خرسندیم که خانم مهتاب کرامتی را به عنوان جدیدترین سفیر حسن نیت یونیسف در ایران معرفی می‌کنیم." وی افزود:" او تعهد مشتاقانه خود را نسبت به کودکان در گذشته و حال ثابت کرده است و امیدواریم بتواند با استفاده از موقعیت شناخته شده‌ای که دارد به فعالیت خود در امر اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی‌ها نسبت به مسائل کودکان و زنان در ایران و در منطقه ادامه دهد."

یکی از اولین ماموریتهای خانم کرامتی به عنوان سفیر حسن نیت، دیدار از لبنان با هدف کمک به اطلاع رسانی در زمینه وضعیت کودکان و خانواده‌ها و بازگرداندن کودکان به کلاسهای درس است. ساختمانهای زیادی در لبنان ویران شده اند و بنابراین مدارس با سه هفته تاخیر آغاز خواهند شد. خانم کرامتی از نزدیک شاهد امدادرسانی یونیسف در لبنان و تلاشهای این سازمان برای بازگرداندن زندگی مردم به شرایط عادی خواهد بود.

"کار من بازی است و بازیگری. " مهتاب کرامتی در ادامه سخنان خود گفت:" اما هرگز نمی توانم نقش کودکی را بازی کنم چرا که مدتهاست از دنیای کودکان بیرون آمده‌ام. اما می خواهم دوباره وارد بازی آنان شوم و عطوفتی را که از این کودکان دریغ شده به آنان باز گردانم."

مهتاب کرامتی بیش ازیک سال است که با یونیسف ایران همکاری می کند. وی در راه اندازی نهضت جهانی کودکان و ایدز شرکت کرد و به منظور اطلاع رسانی به جوانان در زمینه اچ آی وی به بم سفر کرد. وی همچنین دربرنامه روز کودک در یونیسف شرکت کرد و اخیرا مجری میز گردی در یکی از برنامه های یونیسف به مناسبت روز زن بود.

مهتاب کرامتی دومین چهره شناخته شده پس از فوتبالیست معروف علی دایی است که سفیر حسن نیت یونیسف ایران شده است. دیگر سفرای حسن نیت یونیسف در جهان عبارتند از: سوزان سرندن، سر راجر مور، محمود قابیل، راجر فدرر و جکی چان.

سفرای حسن نیت با استفاده از نام و شهرت خود در زمینه های مربوط به یونیسف کمک می‌کنند تا منابع و توجه جهانی را به سوی خود جلب کنند. بیش از 50 سال است که افراد مشهور با یونیسف همکاری می‌کنند و تا کنون تلاشهای زیادی در زمینه های مختلف از جمله جهت تغییر سیاستهای دولت ها به نفع کودکان، اطلاع رسانی در میان عموم نسبت به مسائل کودکان و جمع آوری کمک برای برنامه های یونیسف انجام داده اند.

 

 

 

 

 

unite for children