آنچه ما انجام می دهیم

آنچه ما انجام میدهیم...

 

ارتقا سبک زندگی سالم در میان نوجوانان و جوانان

© یونیسف ایران

مصرف مواد مخدر، مصدومیت ناشی از حوادث مختلف به ویژه معلولیت و مرگ ناشی از سوانح رانندگی، تغذیه نامناسب، فقدان فعالیت های فیزیکی، استعمال مواد دخانی و رفتارهای جنسی پر خطر از جمله چالش هایی است که نوجوانان و جوانان ایرانی با آن رو به رو هستند.

ارتقا سبک زندگی سالم در میان نوجوانان و جوانان جزء اولویت های برنامه ریزی یونیسف و وزارت بهداشت هستند. در قالب این برنامه علاوه بر اطلاع رسانی به گروه های مختلف ، مطالب آموزشی متعددی تولید و آموزش داده خواهد شد. سلامت اجتماعی برنامه مشترک دیگری است که وزارت بهداشت و یونیسف در دستور کار خود دارند. در کنار این برنامه ها یونیسف با سازمان های مرتبط دیگر از جمله وزارت ورزش و جوانان و سازمان جوانان هلال احمر برای ترویج برنامه ریزی جوان- محور و اجرای طرح ها و سیاست هایی که به ارتقا سبک زندگی سالم در میان نوجوانان کمک می کنند، همکاری می کند. هدف از این برنامه ها افزایش دانش و تغییر رویه و رفتارهایی است که به بهبود وضعیت سلامت اجتماعی نوجوانان و جوانان ، کاهش حوادث ترافیکی و ترویج فعالیت های فیزیکی آنان منجر می گردد.

 با افزایش دانش و آگاهی نوجوان و جوانان ایرانی در این زمینه ها، با برخورداری از خدمات بهداشتی و آموزشی و همچنین همراهی همسالان، آنها توانمندتر شده و قادر خواهند بود تا انتخاب هایی بهتر، عاقلانه تر و مبتنی بر سلامت برای زندگی خود داشته باشند که نه تنها بر زندگی آنها بلکه بر آینده خانواده و جامعه ای که در آن زندگی می کنند نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children