آنچه ما انجام می دهیم

آنچه ما انجام میدهیم...

 

مبارزه با اچ آی وی و ایدز

© یونیسف ایران

حدود نیمی از موارد ثبت شده ابتلا به اچ آی وی در ایران متعلق به جوانان 25 تا 34 سال است. اما با توجه به طولانی بودن دوره نهفتگی اچ ای وی، این آمار گویای آن است که رفتارهای پرخطر از جمله مصرف تزریقی مواد مخدر و روابط جنسی محافظت نشده (بدون کاندوم) از دوران نوجوانی و اوایل دهه بیست سالگی آغاز می شوند. پیشگیری اولیه یکی از مهمترین راه های کنترل شیوع این بیماری است. اطلاع رسانی عمومی در زمینه اچ آی وی/ ایدز و ترویج بهداشت جنسی در میان نوجوانان، دو راهکار مهم برنامه راهبردی (سوم) کشوری پیشگیری و کنترل ایدز است.

یونیسف و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تلاشی مشترک سعی می کنند تا با تدوین، تولید پیام ها و برنامه های آموزشی و پخش آنها از طریق وسایل ارتباط جمعی، سطح دانش و آگاهی مردم در زمینه پیشگیری ، مراقبت و درمان از اچ آی وی و ایدز را بالا ببرند.

یونیسف به عنوان یکی از برگزارکنندگان برنامه حذف انتقال بیماری از مادر به کودک (EMCT) در سطح بین سازمانی با سایر دفاتر سازمان ملل در جهت حمایت از شرکای دولتی کار می کند تا اطمینان حاصل کند کسانی که به ارائه خدمات به زنان در مراکز بهداشت و درمانگاه ها می پردازند ظرفیت اجرای برنامه حذف انتقال بیماری از مادر به کودک شامل پیشگیری، درمان و مراقبت از گروه هدف را دارا باشند.

یونیسف و دولت ایران برای تقویت سیاست های کشوری و ایجاد خدمات به منظور پیشگیری از مصرف مواد مخدر و محرک در میان نوجوانان و جوانان با یکدیگر همکاری می کنند. این همکاری مشترک منجر به افزایش آگاهی عمومی نسبت به اچ ای وی و ایدز و حصول اطمینان از محافظت آسیب پذیر ترین افراد از خود و فرزندانشان خواهد شد.

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children