مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

" با کودکانمان مهربان باشیم": پیام همکاری جدید یونیسف ایران با بخش خصوصی

تهران-24 خرداد 1386- شرکت تولیدی شیمیایی پاکشو و یونیسف ایران امروز همکاری جدید خود را به نفع کودکان ایران آغاز کردند. این همکاری با پیام" با کودکانمان مهربان باشیم" برای اجرای پروژه رشد و تکامل یکپارچه دوران خردسالی در سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و آذربایجان غربی آغاز شد. بدین ترتیب، شرکت پاکشو(گلرنگ) ، با ا هدا مبلغ 108 میلیون تومان( 110 هزار دلار) طی مدت 13 ماه به یونیسف ایران، در اجرای این پروژه سهیم خواهد شد.

کریستین سالازار فولکمن، نماینده یونیسف در ایران گفت:" سالهای آغازین زندگی یک کودک از اهمیت بالایی برخوردارند." وی افزود:" اگر به مراقبت و پرورش کودک در سالهای آغازین زندگی وی، توجه لازم شود، در آینده از رشد سالم تر، بیماریهای کمتر و قدرت تفکر و تحلیل بالاتری برخوردار خواهد شد. همچنین مهارتهای ارتباطی و اجتماعی او تقویت خواهند شد."

مبلغ اهدا شده از سوی شرکت گلرنگ صرف احداث و تجهیز 25 روستا مهد و 6 مرکز تغذیه جامعه- محور در مناطق محروم سه استان فوق الذکر خواهد شد. بخشی از این مبلغ نیز صرف توسعه برنامه های تغذیه مدرسه- محور خواهد شد.

مدیر عامل شرکت پاکشو(گلرنگ) آقای مسعود سزاوار ذاکریان نیز در این باره گفت:" همکاری با سازمانهای معتبری مانند یونیسف می‌تواند ارتباطات جهانی را برای مجموعه صنعتی ما افزایش دهد و در تبادلات اجتماعی و فرهنگی جایگاه ایران و ایرانی را در سطح بین المللی ارتقا دهد." وی افزود:" به همین دلیل شرکت پاکشو می‌کوشد با تعاملی مثبت اولویتهای خود را برای اجرای مسوولیت اجتماعی در قالب برنامه هایی چون حمایت از کودکان ایرانی با این سازمان بین المللی مورد پشتیبانی قرار دهد. در یک جمله ما به دنبال همکاری برای حضور و رشد فرزندان توانا و سالم در جامعه هستیم."

این همکاری بیانگر آنست که شرکت های خصوصی چگونه می توانند با همکاری با سازمانی که مدافع حقوق کودکان و زنان درسرتاسر جهان است، دین خود را به اجتماع ادا کنند. برای شرکت پاکشو، شراکت با یونیسف، بیانگرنقش مسوولیت پذیر و حامیانه آن شرکت است.

یونیسف در سرتاسر جهان از حقوق زنان و کودکان دفاع می کند. کمک به یونیسف می تواند به اشکال مختلف از جمله پرداخت نقدی، خرید کارت ها و محصولات یونیسف، تبلیغات و کمک های غیر نقدی باشد.

در مورد پاکشو

شرکت تولیدی شیمیایی پاکشو در سال 1345 توسط آقای محمد کریم فضلی و با حمایت گروهی از کارشناسان و مهندسان ایرانی تاسیس شد. این شرکت هم اکنون به عنوان شرکتی پیشگام و نوآور در صنعت مواد شوینده در ایران شناخته شده است. پاکشو پیش از این نیز در مشارکتهای اجتماعی سهیم بوده و از هلال احمر ایران و بنیاد امور بیماریهای خاص حمایت کرده و نشان افتخار از این سازمانها دریافت کرده است.

در مورد یونیسف

یونیسف به عنوان سازمانی پیشگام در امورکودک در بیش از 150 کشور جهان در زمینه کمک به بقای کودکان و رشد مناسب از خردسالی تا نوجوانی‌فعالیت می‌کند. فعالیت های یونیسف شامل سلامت و تغذیه، آموزش پایه برای دختران و پسران، و حمایت از کودکان علیه خشونت، بهره کشی و ایدز است. هزینه های یونیسف کاملا" بصورت داوطلبانه و از طریق مشارکت افراد، شرکت ها، نهاد ها و دولتها تامین می شود.

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children