مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

کارشناسان وزارت بهداشت کشور سوریه از تجارب موفق ایران در مدیریت واکسن و واکسیناسیون کودکان می آموزند

28 تیر ماه 1395 – گروهی متشکل از 18 کارشناس وزارت بهداشت کشور سوریه به همراه دو کارشناس از دفتر یونیسف سوریه در کارگاه آموزشی نگهداری واکسن و مدیریت زنجیره سرما که مشترکا توسط دفتر یونیسف ایران، یونیسف سوریه و وزارت بهداشت ایران در شهر همدان از تاریخ 20 تا 28 تیرماه برگزار شد شرکت کردند.

این دوره آموزشی براساس درخواست وزارت بهداشت سوریه برای یادگیری از تجارب موفق ایران در زمینه ی برنامه های ایمن سازی برگزار شد.

هیات بهداشت سوری با حضور در این دوره ی آموزشی موفق به دریافت گواهی نامه تکمیل دوره شدند که طی مراسمی در روز 28 تیرماه در دفتر مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ایران و با حضور مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های واگیر، دکتر محمد مهدی گویا، ریاست اداره بیماری های قابل پیشگیری  با واکسن وزارت بهداشت، دکتر محسن زهرایی، نماینده یونیسف در ایران دکتر ویل پارکس و نماینده سازمان جهانی بهداشت، دکتر سمین صیدیق به آنها اهدا شد.

در جلسه جمع بندی این مراسم، مدیر کل دفتر مبارزه با بیماری های واگیر، دکتر گویا گواهی نامه های شرکت کنندگان را به آنها تقدیم کرد و ضمن آرزوی موفقیت بیشتر برایشان در اجرای برنامه های مصون سازی آنان، ابراز امیدواری کرد که بتوانند در شرایط بحرانی  کنونی کشور سوریه هر چه بیشتر به کودکان سوری کمک کنند. دکتر گویا گفت: " وزارت بهداشت ایران کاملا آماده ی ارائه ی دوره های آموزشی مشابه در حوزه ی مدیریت واکسن و مصون سازی به سایر کشورهای منطقه است و می تواند تجارب موفق اش را در اختیار کشورهای منطقه قرار دهد."

دکتر ویل پارکس نماینده یونیسف در ایران نیز ضمن تبریک به هیات سوری برای حضور موفق در این دوره ی آموزشی فشرده گفت:" ما با تمام وجود و از صمیم قلب برای مردم و دولت سوریه دعا کرده و در این شرایط سخت و بحرانی با آنها همدردی می کنیم."

در این مراسم، هیات سوری نیز با تشکر و تقدیر رضایت شان را از شرکت در این دوره آموزشی و مطالب آموزشی ارزنده آن و همچنین برنامه بازدید ازمراکز ایمن سازی ابراز کردند و به ویژه از دفتر یونیسف و وزارت بهداشت ایران برای کمک و تسهیل برگزاری این دوره قدردانی نمودند.

این کارگاه آموزشی به افراد شرکت کننده کمک کرد تا دانش، ظرفیت و مهارت تخصصی شان را در زمینه ی مدیریت واکسن بهبود بخشند. دوره ی آموزشی یاد شده شامل جلسه های نظری و بازدید از مراکز موفق ایمن سازی و زنجیره سرما ی کشور ایران بود.


   

 

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children