مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

متخصصان طب اطفال در ایران گواهی بین المللی " مراقبت های حیاتی و احیاء پیشرفته کودکان" را دریافت می کنند

تهران 26 اردیبهشت  1395 گروهی از متخصصین طب اطفال در ایران از جمله پزشکان اطفال، متخصصین اورژانس اطفال و بیهوشی در دوره آموزشی پنج روزه "مراقبت های حیاتی و احیاء پیشرفته کودکان" که با حضور آموزشگران و اساتید دانشگاه پزشکی جانز هاپکینز در تهران برگزار شد، شرکت کردند. این دوره آموزشی در راستای برنامه کاری مشترک میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و دفتر یونیسف ایران به منظور بهبود بقای کودکان برگزار شد.

در طول پنج روز دوره آموزشی که از تاریخ 26 تا 31 اردیبهشت 1395 در تهران اجرا می شود، شرکت کنندگان ضمن آشنایی با جدید ترین و به روزترین نظریه های پزشکی در خصوص احیاء پیشرفته کودکان، مهارت های عملی خود را در این زمینه بهبود می بخشند و با دریافت گواهینامه بین المللی احیاء پیشرفته کودکان به عنوان آموزشگر، این آموزشها را به دیگر متخصصان حوزه سلامت و طب کودکان در کشور ارایه خواهند داد.

در مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی، دکتر حامد برکاتی، رئیس کل اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  ضمن تقدیر از حمایت های دفتر یونیسف  از برنامه های مختلف کشوری در حوزه سلامت کودکان در ایران طی سال های گذشته گفت: " امیدوارم برنامه آموزشی احیاء پیشرفته کودکان به ارتقاء سطح سلامت کودکان در ایران کمک کرده و موجب تربیت نسل سالم تری در آینده شود."

خانم کریستین وایگاند، معاون نماینده دفتر یونیسف در ایران نیز در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه به موفقیت های چشمگیر ایران در زمینه کاهش نرخ مرگ و میر کودکان در سال های اخیر اشاره کرد و گفت:. "آمارها نشان می دهند که در حال حاضر، حوادث و سوانح غیر عمد دومین علت اصلی مرگ و معلولیت کودکان در ایران است. بنابراین، تقویت دانش و مهارت متخصصان پزشکی اطفال، متخصصان اورژانس اطفال و دیگر متخصصان مرتبط در زمینه احیاء و نجات کودکان آسیب دیده از این سوانح، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است."  خانم وایگاند در ادامه از دانشگاه جانز هاپکینز برای ارایه این دوره آموزشی به صورت رایگان تشکر و تقدیر نمود.

اساتید شناخته شده جهانی در حوزه احیا پیشرفته کودکان، دکتر مارک راجرز، دکتر نیکول شیلکوفسکی، دکتر جنیفر شوت، دکتر کیتلین اوبرایان و دکتر دونالد شافنر از دانشگاه پزشکی جانز هاپکینز تدریس این دوره بین المللی آموزشی را به عهده دارند. این اولین بار است که دوره احیاء پیشرفته کودکان برای متخصصان اطفال در ایران به صورت بین المللی برگزار می شود. مرحله تکمیلی این دوره آموزشی انتهای سال میلادی 2016 در تهران برگزار می شود.

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children