مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

کتاب جوان و ایمنی راه رونمایی شد

تهران، 17 اسفند 1394- آقای دکتر ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران در مراسم رونمایی از ترجمه فارسی کتاب "جوان و ایمنی راه"  که در کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، شرکت کردند. 

انتشار این کتاب قسمتی از برنامه جهانی "زندگی کودکان را نجات دهید" است که توسط یونیسف و فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) اجرا می شود. قرار است 3000 نسخه از این کتاب در بین متولیان ایمنی راه، مقامات مسئول و جوانان توزیع شود.

هدف برنامه جهانی یونیسف و FIA، افزایش ایمنی کودکان در برابر سوانح جاده ای در سراسر دنیا و همچنین تشویق مردم به حمایت از "بیانیه کودک برای ایمنی راه" است. این برنامه بر لزوم آموزش در زمینه رفتن ایمن کودکان به مدرسه با دوچرخه و یا بدون وسیله نقلیه، رانندگی ایمن در جاده ها و استفاده صحیح از کمربند ایمنی و صندلی مخصوص کودک تأکید می کند.     

آقای دکتر ابراهیم رضایی بابادی، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در سخنان خود در این مراسم بیان نمود که هر سال حدود 18 هزار نفر از افراد که اغلب آنها زیر 30 سال هستند، جان خود را در اثر سوانح جاده ای از دست می دهند. برای حفظ جان این جوانان که سرمایه کشور هستند، لازم است که فعالیت های اطلاع رسانی بیشتری برای افزایش آگاهی مردم نسبت به علل ایجاد تصادفات صورت پذیرد.

 

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children