مرکز رسانه ها

اطلاعیه های خبری

رویدادها

گزارش‌های مستند

داستانهای ویژه

فصلنامه " دورنما"

نظریات

روایات تصویری

 

آنتونی لیک خواستار دسترسی کودکان مناطق بحران زده به آموزش شد

داووس، سوئیس، 5 بهمن 1394- مدیر اجرائی یونیسف، آقای آنتونی لیک با شرکت در مصاحبه رسانه ای که در حاشیه مجمع اقتصاد جهانی در داووس سوئیس روز اول بهمن 1394 برگزار شد، بر تعهد بشردوستانه جهت فراهم آوردن دسترسی کودکان مناطق بحران زده به آموزش تأکید نمود.

در حال حاضر، آموزش 65 میلیون کودک در 35 کشور جهان تحت تأثیر شرایط اضطراری بشردوستانه و بحران های طولانی قرار گرفته است. از این تعداد، 2.8 میلیون نفر در کشورهای سوریه، مصر، عراق، لبنان، اردن و ترکیه، پنج کشوری که میزبان پناهندگان سوری هستند به مدرسه نمی روند.

آقای آنتونی لیک بیان نمود: ما تنها آمار تعداد این کودکان را می شنویم، اما هر کدام از این اعداد نماینده کودکی است که در حال حاضر برای مدت دو یا سه سال از آموزش به دور بوده است؛ بحرانی که جبران آن بسیار مشکل است.

در حالی که در سراسر جهان درگیری ها زندگی کودکان را دچار اختلال کرده است، منابع مالی آموزش در سطح جهان برای کودکان دچار بحران، حداقل با 4.8 میلیارد دلار کسر بودجه در سال (به طور متوسط 74 دلار برای هر کودک)، مواجه است.

آقای لیک در ادامه افزود: برآورده نمودن نیازهای آموزشی کودکانی که در مناطق دچار درگیری زندگی می کنند، تعهدی بشردوستانه است. کوتاهی در انجام این وظیفه به محرومیت آموزشی نسل بعد منجر شده و موجب می شود که آنها در آینده همان ترس و وحشتی را تجربه کنند که کودکان در سوریه و کشورهای همسایه هم اکنون از آن رنج می برند.  

در این مصاحبه رسانه ای، گوردون براون، نماینده ویژه سازمان ملل در آموزش جهانی، بورگه برنده، وزیر امور خارجه نروژ، یوهانس هان، کمیسر اتحادیه اروپا در امر سیاست همجواری و مذاکرات گسترش این اتحادیه، سارا براون؛ مدیر اجرائی ائتلاف جهانی تجارت برای آموزش و جان سکتون، رئیس دانشگاه نیویورک، لیک را همراهی کردند.   

 

 

 
جستجو

 Email this article

unite for children